Princezna Leia na infarkt nezemřela. Carrie Fisherovou zabily drogy

Americká herečka Carrie Fisher († 60) nezemřela letos v prosinci na následky srdečního záchvatu, jak se původně předpokládalo. Milovaná představitelka princezny Leiy ze Star Wars podle výsledků pitvy podlehla syndromu spánkové apnoe a kombinaci dalších faktorů. V její krvi navíc stopy kokainu, heroinu a extáze. Lékaři však nebyli schopní určit, zda mělo užití drog na její předčasné úmrtí nějaký vliv.

Přidejte svůj názor

Carrie Fisher si fanoušci budou navždy pamatovat jako princeznu z předaleké galaxie

Podle lékařů není přesně možné určit které faktory se na smrti Fisher podílely, ale hlavní vinu přikládají tzv. syndromu spánkové apnoe. Člověk trpící tímto onemocněním ve spánku často na dlouhé minuty přestává dýchat. Původně se přitom předpokládalo, že herečka podlehla infarktu. Pro mnohé možná šokujícím zjištěním bylo, že v jejím těle byly nalezeny pozůstatky užití kokainu, heroinu a drogy MDMA, známé více pod názvem extáze.

„Není možné určit, zda mělo užití drog nějaký vliv na její úmrtí,“ uvádí pitevní zpráva. Fisher má dlouhou historii boje se závislostí na drogách, se kterou se potýkala zejména v 80. letech minulého století. Kromě toho trpěla také bipolární poruchou. Nebylo však známé, že její problémy přetrvávaly i do současnosti. Herečka se svými problémy netajila, napsala o nich dokonce i knihu Pohlednice z Hollywoodu, která byla později adaptována i jako úspěšný film.

Její dcera Billie Lourd minulý týden pro magazín People uvedla, že její matka „celý život bojovala se závislostí na drogách a psychickým onemocněním. Nakonec jí to stálo život. Ale záměrně byla otevřená a snažila se pracovat proti sociálnímu stigmatu obklopujícímu tyto problémy.“ Podle ní by Carrie chtěla, aby její smrt dodala lidem odvahu být o svých problémech otevření a vyhledat pomoc.

Carrie Fisher se narodila v roce 1956 zpěváku Eddiemu Fisherovi a herečce Debbie Reynolds. Již od mládí se věnovala herectví a i přesto, že se objevila v několika desítkách filmů, žádný z nich nezapůsobil na fanoušky tak výrazně, jako její Leia ze ságy Star Wars. Možná i proto se v pozdější části své kariéry věnovala především psaní. V roce 2015 se však do své nejnovější role vrátila a ještě jednou, naposledy, se v ní objeví letos v prosinci ve Star Wars: Epizoda VIII – poslední z Jediů. Podle režiséra ep. IX Colina Trevorrowa měla i v následujícím filmu mít klíčovou roli. Produkce však slíbila, že se jedinečnou Fisher v její roli nepokusí nahradit jinou herečkou, ani pomocí počítačové animace. Celý scénář tak byl přepsán.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Královna Alžbětá slaví 92. narozeniny, oficiálně ale až v červnu

21.04.2018 15:41 Londýn - Britská královna Alžběta II. dnes slaví své 92. narozeniny. Na její počest se v Londýně…

V Malajsii byl spáchán atentát na Palestince

21.04.2018 15:25 Kuala Lumpur - Dva neznámí útočníci dnes ráno v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru zabili…

Britové zjistili, kdo otrávil Skripalovi. Dva Rusové, kteří poslali tajnou…

21.04.2018 15:09 Londýn - Britským vyšetřovacím orgánům se podařilo identifikovat dvě osoby, které měly otrávit…

V Indii schválili trest smrti za zneužívání dětí

21.04.2018 14:53 Dillí - Indická vláda dnes schválila výnos, podle kterého je možné osobu usvědčenou ze sexuálního…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama