Facebook zablokuje reklamu pro stránky, které šíří falešné zprávy

Facebook vyhlásil válku falešným a poplašným zprávám. Dalším krokem, kterým se Zuckerberg a spol. rozhodli proti fenoménu bojovat, je zákaz reklamy pro stránky, které by takové zprávy šířili.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Facebook používají miliardy lidí

Falešné zprávy nebo také "fake news" se šíří nejlépe po Facebooku. Jeho vývojáři jsou se toho velmi dobře vědomí a podnikají nové a nové kroky proti problému poslední doby.

Společnost minulý týden oznámila, že už nenechá určité stránky na svou sociální síť umisťovat reklamu. Budou to takové stránky, které prokazatelně šíří "fake news". Dokazovat to má třetí strana, firmy, které se specializují na ověřování faktů. Pokud ukáží prstem na nějakou stránku, daná společnost už si na Facebooku neškrtne.

Podle zástupců Facebooku stojí za krokem myšlenka, že by nikdo neměl vydělávat peníze na distribuci dezinformací. „Zjistili jsme, že některé stránky využívají reklamu na Facebooku k rozšiřování svého publika tak, aby mohli falešné zprávy šířit dále a rychleji,“ napsali v prohlášení produktoví manažeři Tessa Lyons a Satwik Shukla. 

Když jde o boj proti fake news na Facebooku, společnost se podle manažerů zaměřuje na tyto klíčové body: nabourání výdělků z takové činnosti, vývoj nových produktů na boj proti problému a pomáhání lidem lépe se rozhodovat, jaké informace chtějí a nechtějí vnímat.

Update je součástí série změn, který sociální síť zavedla od listopadu minulého roku, kdy se na ní svalila vlna kritiky za to, že umožňuje šíření falešných informací. Ty podle kritiků údajně hrály roli v ovlivňování amerických prezidentských voleb.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok Turecka na Sýrii? Z Moskvy přicházejí první reakce

20.01.2018 17:55 Ankara/Moskva - Moskva vyjádřila obavy z turecké vojenské operaci v severosyrském Afrínu. Obě…

Francie truchlí: Zemřel jeden z nejslavnějších šéfkuchařů světa, bylo mu…

20.01.2018 17:36 Aktualizováno Paříž - Ve věku 91 let zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejznámějších šéfkuchařů světa. Stál u…

Farage byl zapojen do skandálu kolem Trumpa a ovlivňování voleb? Prý…

20.01.2018 17:29 Londýn – Někdejší šéf protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage se…

Let z Británie na Mauritius měl zpoždění kvůli pilotovi, zřejmě byl opilý

20.01.2018 17:20 Londýn – O pořádný rozruch se postaral pilot letadla společnosti British Airways z londýnského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama