Facebook zablokuje reklamu pro stránky, které šíří falešné zprávy

Facebook vyhlásil válku falešným a poplašným zprávám. Dalším krokem, kterým se Zuckerberg a spol. rozhodli proti fenoménu bojovat, je zákaz reklamy pro stránky, které by takové zprávy šířili.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Facebook používají miliardy lidí

Falešné zprávy nebo také "fake news" se šíří nejlépe po Facebooku. Jeho vývojáři jsou se toho velmi dobře vědomí a podnikají nové a nové kroky proti problému poslední doby.

Společnost minulý týden oznámila, že už nenechá určité stránky na svou sociální síť umisťovat reklamu. Budou to takové stránky, které prokazatelně šíří "fake news". Dokazovat to má třetí strana, firmy, které se specializují na ověřování faktů. Pokud ukáží prstem na nějakou stránku, daná společnost už si na Facebooku neškrtne.

Podle zástupců Facebooku stojí za krokem myšlenka, že by nikdo neměl vydělávat peníze na distribuci dezinformací. „Zjistili jsme, že některé stránky využívají reklamu na Facebooku k rozšiřování svého publika tak, aby mohli falešné zprávy šířit dále a rychleji,“ napsali v prohlášení produktoví manažeři Tessa Lyons a Satwik Shukla. 

Když jde o boj proti fake news na Facebooku, společnost se podle manažerů zaměřuje na tyto klíčové body: nabourání výdělků z takové činnosti, vývoj nových produktů na boj proti problému a pomáhání lidem lépe se rozhodovat, jaké informace chtějí a nechtějí vnímat.

Update je součástí série změn, který sociální síť zavedla od listopadu minulého roku, kdy se na ní svalila vlna kritiky za to, že umožňuje šíření falešných informací. Ty podle kritiků údajně hrály roli v ovlivňování amerických prezidentských voleb.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Atentát na Kim Čong-una? Profesor popsal možné scénáře

24.10.2017 00:01 NÁZOR – Myšlenka vyřešit problém zabitím veřejné osobnosti či vysoce postaveného nepřítele v sobě…

Důkaz o tom, kdo sestřelil let MH17 nad Ukrajinou? Tato fotografie má vše…

23.10.2017 22:20 Aktualizováno Vědecký tým Bellingcat se domnívá, že nová fotografie Buku, zveřejněná ve čtvrtek 19. října…

Afričtí lídři jednají o ukončení praxe dětských sňatků

23.10.2017 22:08 Dakar - V hlavním městě Senegalu se dnes sešli afričtí političtí lídři, aktivisté za lidská práva a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama