Zastaňte se českých Romů, vyzývají papeže hinduisté i židé

Washington, Praha - Představitelé amerických hinduistů a židů ve svém prohlášení vyzývají papeže Benedikta XVI., aby se při své návštěvě České republiky zastal českých Romů. Situace Romů v Česku prý připomíná apartheid a nejvyšší duchovní autorita to podle nich nemůže přehlížet.

Diskuze zablokovaná

"Romové jsou fyzicky napadáni, čelí sociálnímu vyloučení a perzekucím," tvrdí v prohlášení vysoký představitel hinduistů ve Spojených státech Rajan Zed a rabín Jonathan Freirich. A o trvalé diskriminaci podle nich navíc všichni dobře vědí.

Na to, že občané tohoto etnika často nemohou sehnat práci nebo nejsou vpuštěni ani do restaurace a na diskotéky, či je s nimi jinak špatně zacházeno, totiž konkrétně oni dva v Evropě neupozorňují poprvé.

Jen v posledních dvou měsících už Rajan Zed i Jonathan Freirich několikrát vyzvali také švédské předsednictví EU. To prý ale problém nevnímá jako prioritní. "Od unie by přitom svět očekával lepší způsoby než od nějaké banánové republiky," prohlásil zástupce hinduistů.

Rajan Zed doufá, že alespoň Benedikt XVI. jeho naléhání vyslyší. "Vždyť pro věřící lid by byl hřích nečinně přihlížet tomu, jak si jsou někteří rovnější než jiní," dodal Rajan Zed.

Témata: Romové | papež
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rotterdamu našli dodávku s plynovými láhvemi, kvůli hrozbě teroru…

24.08.2017 04:06 Aktualizováno Rotterdam - Nizozemská policie zadržela dnes v přístavu v Rotterdamu řidiče dodávky se španělskou…

Zemřel ruský velvyslanec v Súdánu

24.08.2017 03:50 Chartúm - Ruský velvyslanec v Súdánu, kterého našli ve středu mrtvého v bazénu v jeho rezidenci v…

USA přestanou jednat "v rukvičkách". Pro civilisty to nevypadá dobře,…

24.08.2017 00:01 NÁZOR - Ve svém pondělním velkém projevu ve virginském Fort Myer se Donald Trump obrátil zády ke…

Postoj k uprchlickým kvótám nezměníme, vzkazují do Bruselu Polsko i…

23.08.2017 22:12 Aktualizováno Varšava/Budapešť- Polsko i Maďarsko dnes vzkázaly Evropské komisi, že ze svého odmítavého postoje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama