Zastaňte se českých Romů, vyzývají papeže hinduisté i židé

Washington, Praha - Představitelé amerických hinduistů a židů ve svém prohlášení vyzývají papeže Benedikta XVI., aby se při své návštěvě České republiky zastal českých Romů. Situace Romů v Česku prý připomíná apartheid a nejvyšší duchovní autorita to podle nich nemůže přehlížet.

Diskuze zablokovaná

"Romové jsou fyzicky napadáni, čelí sociálnímu vyloučení a perzekucím," tvrdí v prohlášení vysoký představitel hinduistů ve Spojených státech Rajan Zed a rabín Jonathan Freirich. A o trvalé diskriminaci podle nich navíc všichni dobře vědí.

Na to, že občané tohoto etnika často nemohou sehnat práci nebo nejsou vpuštěni ani do restaurace a na diskotéky, či je s nimi jinak špatně zacházeno, totiž konkrétně oni dva v Evropě neupozorňují poprvé.

Jen v posledních dvou měsících už Rajan Zed i Jonathan Freirich několikrát vyzvali také švédské předsednictví EU. To prý ale problém nevnímá jako prioritní. "Od unie by přitom svět očekával lepší způsoby než od nějaké banánové republiky," prohlásil zástupce hinduistů.

Rajan Zed doufá, že alespoň Benedikt XVI. jeho naléhání vyslyší. "Vždyť pro věřící lid by byl hřích nečinně přihlížet tomu, jak si jsou někteří rovnější než jiní," dodal Rajan Zed.

Témata: Romové | papež
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolem Češky zadržené v Pákistánu kolují smyšlené zprávy, prý hrozí…

23.01.2018 14:43 Aktualizováno Praha/Islámábád - Případem 21leté Češky, která byla tento měsíc zadržena na letišti v pákistánském…

Pence: USA plánují odstoupit od jaderné dohody s Íránem

23.01.2018 14:39 Jeruzalém - Americký viceprezident Mike Pence dnes ukončil návštěvu Izraele. Zopakoval, že…

Školák v Německu ubodal svého spolužáka

23.01.2018 14:10 Aktualizováno Dortmund - Ve škole v západoněmeckém městě Lünen dnes 15letý školák ubodal 14letého spolužáka. Oběť…

Mladí Palestinci chtěli pobodat vojáky, ti po nich začali střílet

23.01.2018 14:06 Na Západním Břehu se střílelo. Podle informací které přinesl web The Times of Israel došlo k útoku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama