Při protivládních protestech v Kongu zemřela asi třicítka lidí

Kinshasa – Na začátku týdne při protivládních protestech separatistické sekty v Kongu zemřelo nejméně 27 lidí. Většina mrtvých přišla o život v hlavním městě Kinshase.

Přidejte svůj názor

Kongo, ilustrační foto

Podle agentury Reuters to dnes oznámila mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW). Mezi oběťmi jsou i tři policisté.

V Kinshase v pondělí členové sekty Bundu dia Kongo (BDK) uspořádali pochod na protest proti prezidentovi Josephu Kabilovi, jenž v prosinci odmítl po konci funkčního období opustit úřad. Napadli také přísně střeženou věznici Makala, ze které v polovině května uprchlo na 4000 trestanců.

Bezpečnostní složky se střetly se členy BDK také na dalších místech metropole a v Matadi na jihozápadě země. Mluvčí policie dříve uvedl, že zahynuli tři strážci zákona a další tři utrpěli zraněni. Armádní zdroj mludí také o dvou mrtvých vojácích.

BDK po desetiletí požaduje odtržení regionu Střední Kongo od zbytku země a oživení dědictví předkoloniálního konžského království. Vůdce BDK Ne Muanda Nsemi v květnu uprchl z vězení a předem ohlásil nepokoje.

Témata: Kongo | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Islamisté z Boko Haram propustili většinu školaček, pět dívek věznění…

21.03.2018 14:48 Aktualizováno Abuja - Islamisté z Boko Haram dnes propustili téměř všech 110 školaček unesených 19. února z města…

Uhynul poslední samec nosorožce severního bílého

20.03.2018 10:01 Aktualizováno Dvůr Králové nad Labem - V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící…

IS není mrtev: Tisíce bojovníků jen čekají na příležitost. Kde je jich…

19.03.2018 15:05 Teroristická skupina Islámský stát postupně přichází o území, které získala v minulých letech.…

Krejčíř může být vydán do Česka, rozhodl soud v JAR

17.03.2018 20:01 Aktualizováno Johannesburg/Praha - Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř může být vydán do České republiky. Rozhodl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama