Maduro se chce setkat s Trumpem. Poslal mu ostrý vzkaz

Caracas - Prezident Venezuely Nicolás Maduro vyjádřil přání setkat se osobně se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem. "Tady mě má, když se tak zajímá o Venezuelu," vzkázal podle serveru BBC Maduro Trumpovi.

Přidejte svůj názor

Nicolás Maduro, venezuelský politik, který se 8. března 2013 stal prozatímním prezidentem země.

Ústavodárnému shromáždění ve čtvrtek řekl, že již zahájil jednání, aby se schůzka mohla uskutečnit při zasedání Valného shromáždění OSN, které v New Yorku začne 12. září.

Spojené státy od konce července uvalily sankce na tři desítky venezuelských činitelů včetně Madura a kritizují tamní vládu za potlačování opozičních protestů. Maduro řekl, že usiluje o navázání telefonického kontaktu s Trumpem, osobně by se chtěl setkat v září v New Yorku.

Venezuelský prezident ve čtvrtek také obvinil zahraniční "imperialisty" z pokusů zasahovat do dění v jeho zemi. Následně kritizoval i světová média, například BBC a CNN označil za manipulátory informací. Od Ústavodárného shromáždění převážně tvořeného jeho stoupenci se mu podle BBC dostalo opakovaných ovací vestoje.

Nově zřízené Ústavodárné shromáždění je podle Madura nadřazeno všem složkám vlády včetně prezidentského úřadu a má sjednotit venezuelské obyvatelstvo v procesu tvorby nové ústavy. Opozice, která má pod kontrolou parlament, nový orgán považuje za nástroj rozšíření prezidentova vlivu a neuznává jeho legitimitu. Kroky nového orgánu nehodlá uznat ani 11 zemí Latinské Ameriky a Kanada.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trest za zvěrstva v Kongu: Válečný zločinec má vyplatit deset milionů…

15.12.2017 16:36 Haag - U Mezinárodní trestní soud (ICC) se dnes konal další proces s šéfem konžských milicí z…

Šílený monarchista chce obnovit ruské carství. Neuhádnete, které místo si…

15.12.2017 08:32 Banjul - Ruský monarchista Anton Bakov v uplynulých dnech ohlásil uzavření dohody s Gambií o…

Země EU slíbily přijmout až 40.000 migrantů z Libye

14.12.2017 22:18 Aktualizováno Brusel - Přesídlení až 40.000 z migrantů momentálně držených v Libyi slíbily umožnit členské země…

Osahával mě a líbal, obvinila žena amerického politika. Spáchal sebevraždu

14.12.2017 15:28 Frankfort (USA) - Člen Sněmovny reprezentantů amerického státu Kentucky Dan Johnson, kterého jistá…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama