Po sesuvu v Sieře Leone se pohřešuje 600 lidí. Řeka bahna smetla stovky domů

Freetown - Po sesuvu půdy v Sieře Leone se pohřešuje 600 lidí. Bilance obětí tak podle Červeného zřejmě poroste. Místní úřady uvedly, že se po pondělním sesuvu půdy u Freetownu záchranářům podařilo vyprostit těla více než 400 lidí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Bahno po silném dešti zavalilo nebo strhlo stovky domů a chatrčí ve slumech v okolí Freetownu, který má oficiálně asi milion obyvatel. Nejvíce sesuvy postihly předměstí Regent. O střechu nad hlavou podle odhadů přišlo kolem tří tisíc lidí.

Vrchní koroner Seneh Dumbuya oznámil, že vyproštěno bylo téměř 400 těl s tím, že konečná bilance obětí podle něj přesáhne 500.

"Máme nyní 400 těl, která připravujeme na pohřeb," uvedl starosta Freetownu Sam Gibson. Hromadný pohřeb, který se uskuteční ještě dnes, podle agentury Reuters uvolní místa v přeplněných márnicích. Lze totiž očekávat, že se záchranářům podaří najít ještě desítky mrtvých.

"Nikdy jsem nic podobného neviděl... Řeka bahna najednou zavalila celé komunity a úplně je smetla. Bojujeme s časem, dalšími záplavami a nebezpečím, že se začnou šířit nemoci," uvedl programový vedoucí Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce Abdul Nasir s tím, že sesuv postihl asi 900 lidí.

Podle zdroje ze sierraleonského ministerstva zdravotnictví, který dnes citovala agentura DPA, by mohla bilance obětí přesáhnout dokonce hranici pěti set.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nigerijská armáda zatkla přes 400 džihádistů a členů jejich rodin

16.12.2017 11:19 Maiduguri (Nigérie) - Nigerijští vojáci zatkli přes 400 lidí spojených s hnutím Boko Haram. Jsou…

Trest za zvěrstva v Kongu: Válečný zločinec má vyplatit deset milionů…

15.12.2017 16:36 Haag - U Mezinárodní trestní soud (ICC) se dnes konal další proces s šéfem konžských milicí z…

Šílený monarchista chce obnovit ruské carství. Neuhádnete, které místo si…

15.12.2017 08:32 Banjul - Ruský monarchista Anton Bakov v uplynulých dnech ohlásil uzavření dohody s Gambií o…

Země EU slíbily přijmout až 40.000 migrantů z Libye

14.12.2017 22:18 Aktualizováno Brusel - Přesídlení až 40.000 z migrantů momentálně držených v Libyi slíbily umožnit členské země…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama