Gang mladistvých Maročanů sexuálně napadl mladou ženu v autobuse, případ vyvolal obrovské pobouření

Casablanca – Velký rozruch vyvolalo video, které se objevilo na sociálních sítích a které zachycuje útok gangu teenagerů na ženu v autobuse v Maroku. Informuje o tom server The Independent.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Žena, ilustrační fotografie

Video mladé ženy, která byla sexuálně napadena gangem dospívajících chlapců v autobusu v Casablance, vyvolalo v Maroku pobouření a znovu nastartovalo žhavou diskusi o násilí na ženách v této muslimské zemi. Úřady uvádí, že tato dívka trpí mentálním postižením. 

Video, které bylo v neděli zveřejněno na sociálních sítích, ukazuje, jak čtyři chlapci sexuálně obtěžují ženu, smějí se u toho, trhají její šaty a arabsky ji uráží. Žena následně začne plakat a volat o pomoc, nikdo z cestujících a, dokonce ani řidič, nezasáhl.

Sexuální obtěžování a zneužívání žen je v Maroku poměrně časté, celonárodní průzkum ukázal, že téměř dvě třetiny žen už zažily fyzické, psychologické, sexuální nebo ekonomické zneužívání. Počátkem srpna se v médiích objevilo video zachycující dav mužů, který útočil na mladou ženu na ulici v Tangieru.

V pondělí marocké úřady uvedly, že zatkly šest chlapců ve věku 15 až 17 let kvůli jejich „předpokládanému zapojení do útoku na ženu", vyšetřování incidentu ale stále probíhá.

Video a především chování chlapců sice bylo na sociálních sítích i v místních médiích odsouzeno, někteří uživatelé však obvinili ženu, že „provokovala muže neslušným oblečením".

Marocká charita nazvaná „Nedotýkejte se mého dítěte“ vyzývá k tomu, aby se všichni svědci přihlásili a „postavili tuto barbarskou hordu, která hanebně zaútočila na mladou ženu, před soud."

V Rabatu kvůli v souvislosti s tímto útokem následně demonstrovala asi stovka lid proti násilí na ženách. 

Dopravní společnost M'Dina Bus, v jejímž autobuse k útoku došlo, incident odsoudila a uvedla, že spolupracuje s úřady v tomto severoafrickém království, které se snaží přilákat investory a turisty tím, že se prezentuje jako bezpečné místo.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Parlamentní volby na Novém Zélandu zřejmě vyhrála vládní strana

23.09.2017 16:49 Aktualizováno Wellington - Vládní Novozélandská národní strana současného premiéra Billa Englishe zřejmě…

Siamská dvojčata jdou na univerzitu, je z toho senzace

22.09.2017 15:44 Iringa - Maria a Consolata Mwakikutiovy se staly prvními siamskými dvojčaty v Tanzanii, která byla…

Zastavení migrační krize? Ani náhodou, byznys jede dál

22.09.2017 13:18 Aktualizováno Tripolis - Osmadvacetiletý Ahmed Essa je Libyjec z minority Toubou. Jeho podnikání je jednoduché -…

U Libye ztroskotala loď, pohřešuje se sto migrantů

21.09.2017 13:21 Tripolis - U břehů Libye se nedávno potopila loď s uprchlíky, úřady pohřešují přes sto osob.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama