Gang mladistvých Maročanů sexuálně napadl mladou ženu v autobuse, případ vyvolal obrovské pobouření

Casablanca – Velký rozruch vyvolalo video, které se objevilo na sociálních sítích a které zachycuje útok gangu teenagerů na ženu v autobuse v Maroku. Informuje o tom server The Independent.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Žena, ilustrační fotografie

Video mladé ženy, která byla sexuálně napadena gangem dospívajících chlapců v autobusu v Casablance, vyvolalo v Maroku pobouření a znovu nastartovalo žhavou diskusi o násilí na ženách v této muslimské zemi. Úřady uvádí, že tato dívka trpí mentálním postižením. 

Video, které bylo v neděli zveřejněno na sociálních sítích, ukazuje, jak čtyři chlapci sexuálně obtěžují ženu, smějí se u toho, trhají její šaty a arabsky ji uráží. Žena následně začne plakat a volat o pomoc, nikdo z cestujících a, dokonce ani řidič, nezasáhl.

Sexuální obtěžování a zneužívání žen je v Maroku poměrně časté, celonárodní průzkum ukázal, že téměř dvě třetiny žen už zažily fyzické, psychologické, sexuální nebo ekonomické zneužívání. Počátkem srpna se v médiích objevilo video zachycující dav mužů, který útočil na mladou ženu na ulici v Tangieru.

V pondělí marocké úřady uvedly, že zatkly šest chlapců ve věku 15 až 17 let kvůli jejich „předpokládanému zapojení do útoku na ženu", vyšetřování incidentu ale stále probíhá.

Video a především chování chlapců sice bylo na sociálních sítích i v místních médiích odsouzeno, někteří uživatelé však obvinili ženu, že „provokovala muže neslušným oblečením".

Marocká charita nazvaná „Nedotýkejte se mého dítěte“ vyzývá k tomu, aby se všichni svědci přihlásili a „postavili tuto barbarskou hordu, která hanebně zaútočila na mladou ženu, před soud."

V Rabatu kvůli v souvislosti s tímto útokem následně demonstrovala asi stovka lid proti násilí na ženách. 

Dopravní společnost M'Dina Bus, v jejímž autobuse k útoku došlo, incident odsoudila a uvedla, že spolupracuje s úřady v tomto severoafrickém království, které se snaží přilákat investory a turisty tím, že se prezentuje jako bezpečné místo.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záplavy zabily v Africe nejméně 18 lidí

21.05.2018 21:10 Mogadišo - Nejméně 18 lidí zahynulo při záplavách a prudkém větru v Somálsku a Džibutsku, přes…

Ebola už má 27 obětí, v Kongu začalo očkování

21.05.2018 20:27 Kinshasa - Očkování experimentální vakcínou proti ebole dnes začalo na severozápadě Konga, který se…

Ebola opět udeřila naplno. V čem je nová epidemie jiná než ta z roku 2014?

20.05.2018 22:01 Aktualizováno Kinshasa - V demokratické republice Kongo vypukla další epidemie zabijácké eboly. Na webu…

Alžírsko vyhazuje migranty uprostřed Sahary. Organizace IOM je zděšena

18.05.2018 16:52 Alžír - Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) varuje před rodící se krizí na hranicích Alžírska…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama