Ve Freetownu pohřbívají stovky obětí sesuvu půdy, přihnala se další povodeň

Freetown - Nedávné sesuvy půdy v Sieře Leone si vyžádaly přes 1000 mrtvých. Další tisíce lidí byly evakuovány. Dobrovolníci v ochranných kombinézách a respirátorech urychleně pohřbívají stovky obětí. Déšť neustává a dnes metropoli Freetown navíc zasáhla velká voda.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Před dvěma týdny bahno po silném dešti zavalilo nebo strhlo stovky domů a chatrčí ve slumech v okolí Freetownu. Počet obětí neštěstí již vystoupal nad tisíc. Před tím vláda hovořila o 450 mrtvých a stovkách pohřešovaných.

V zasažené oblasti nadále probíhají záchranné práce a nelze vyloučit nalezení dalších těl. Úřady se soustředí na rychlé pohřby, aby předešly šíření nemocí.

Prudké deště ve Freetownu dnes poškodily stovky domů. V tomto případě ale mrtví ani zranění zatím hlášeni nejsou. Obyvatelé největšího slumu v zemi sdělili, že celá jejich oblast skončila pod hladinou. Mnozí kvůli záchraně vylezli na střechu svých příbytků.

Někteří kritici obviňují sierraleonskou vládu, že si nevzala ponaučení z předchozích přírodních katastrof, k nimž ve Freetownu došlo. Mnoho chudých oblastí se nachází v blízkosti hladiny moře a není v nich vybudován žádný odvodňovací systém. Mnoho budov na kopcích hlavního města bylo také zbudováno bez stavebního povolení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uhynul poslední samec nosorožce severního bílého

20.03.2018 10:01 Aktualizováno Dvůr Králové nad Labem - V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící…

IS není mrtev: Tisíce bojovníků jen čekají na příležitost. Kde je jich…

19.03.2018 15:05 Teroristická skupina Islámský stát postupně přichází o území, které získala v minulých letech.…

Krejčíř může být vydán do Česka, rozhodl soud v JAR

17.03.2018 20:01 Aktualizováno Johannesburg/Praha - Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř může být vydán do České republiky. Rozhodl…

Skandál s kreditkou: Prezidentka ostrova Mauricius nakonec rezignovala

17.03.2018 15:55 Port Louis - Prezidentka afrického ostrovního státu Mauricius dnes odstoupila z funkce. Ameenah…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama