Boje v Kongu vyhnaly statisíce dětí ze škol. Přidají se k ozbrojencům, varuje rada pro uprchlíky

Kinshasa - Při střetech armády s povstalci v Kongu bylo zničeno přes 900 škol. Od mezinárodních dárců se vybrala pouze čtyři procenta finančních prostředků, které jsou zapotřebí na zajištění základního vzdělání.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Kongo, ilustrační foto

Více než 850.000 dětí bylo v uplynulém roce v důsledku bojů v Kongu nuceno opustit své domovy. Celkem v africké zemi nechodí do školy až 7,4 milionu dětí. V některých městech školu nenavštěvuje až 92 procent dětí ve věku šest až 11 let.

"Když musí děti opustit své domovy, tak jsou nuceny přerušit školu nebo studium ukončí definitivně. Tento zásah do jejich vývoje zpomalí jejich osobní růst a negativně ovlivní ekonomiku a společnost celé země," řekl Celestin Kamori z Norské rady pro uprchlíky (NRC).

"Dárci by si měli uvědomit, že vzdělání je také nástrojem k zajištění bezpečnosti. U dětí, které navštěvují školy, je méně pravděpodobné, že se přidají k ozbrojeným skupinám," dodal.

Nejnovější vlna násilí v Kongu propukla v provincii Kasai poté, co byl při operaci konžské armády loni v srpnu zabit šéf milice Kamwina Nsapu. Tato milice požaduje po armádě, aby z oblasti Kasai stáhla své vojáky. To však armáda odmítá.

Témata: Kongo | škola | děti | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Parlamentní volby na Novém Zélandu zřejmě vyhrála vládní strana

23.09.2017 16:49 Aktualizováno Wellington - Vládní Novozélandská národní strana současného premiéra Billa Englishe zřejmě…

Siamská dvojčata jdou na univerzitu, je z toho senzace

22.09.2017 15:44 Iringa - Maria a Consolata Mwakikutiovy se staly prvními siamskými dvojčaty v Tanzanii, která byla…

Zastavení migrační krize? Ani náhodou, byznys jede dál

22.09.2017 13:18 Aktualizováno Tripolis - Osmadvacetiletý Ahmed Essa je Libyjec z minority Toubou. Jeho podnikání je jednoduché -…

U Libye ztroskotala loď, pohřešuje se sto migrantů

21.09.2017 13:21 Tripolis - U břehů Libye se nedávno potopila loď s uprchlíky, úřady pohřešují přes sto osob.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama