Obětí říjnového bombového útoku v Mogadišu je přes 500

Mogadišo - Počet obětí říjnového dvojího bombového útoku v somálské metropoli Mogadišu dramaticky stoupl na více než 500.

Přidejte svůj názor

Výbuch, oheň

Podle agentury Reuters to dnes oznámil speciální výbor pověřený upřesněním množství zabitých lidí. Zatím poslední oficiální údaj zveřejněný 20. října činil 358 mrtvých.

Útoky byly spáchány 14. října. Při prvním explodoval nákladní vůz plný výbušnin před rušným hotelem Safari, z něhož zbyly jen trosky. V blízkém okolí se nacházely vládní budovy, restaurace a kiosky. O dvě hodiny později nastal druhý výbuch ve čtvrti Medína.

"Doposud jsme potvrdili, že minulý měsíc při explozi zahynulo 512 lidí... Při tomto výbuchu bylo také zraněno dalších 316 osob," sdělil agentuře Reuters předseda výboru Abdullahi Mohamed Shirwac. Vláda se zatím k tomuto údaji nijak nevyjádřila.

Ničivé následky exploze nákladního auta před hotelem znásobila skutečnost, že v blízkosti stála cisterna s pohonnými hmotami. Těla mnohých obětí tak byla zcela spálená nebo zmrzačená k nepoznání.

Jednalo se o útok s dosud největším počtem obětí na životech od začátku povstání islamistického hnutí Šabáb v roce 2007. Šabáb se sice k této teroristické akci nepřihlásil, nicméně podle Reuters tento typ útoku - velká nálož v nákladním autě - ve stále větší míře tato organizace blízká teroristické síti Al-Káida používá.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílený monarchista chce obnovit ruské carství. Neuhádnete, které místo si…

15.12.2017 08:32 Banjul - Ruský monarchista Anton Bakov v uplynulých dnech ohlásil uzavření dohody s Gambií o…

Země EU slíbily přijmout až 40.000 migrantů z Libye

14.12.2017 22:18 Aktualizováno Brusel - Přesídlení až 40.000 z migrantů momentálně držených v Libyi slíbily umožnit členské země…

Osahával mě a líbal, obvinila žena amerického politika. Spáchal sebevraždu

14.12.2017 15:28 Frankfort (USA) - Člen Sněmovny reprezentantů amerického státu Kentucky Dan Johnson, kterého jistá…

Terorista v převleku se odpálil na policejní akademii, nejméně 17 mrtvých

14.12.2017 11:23 Mogadišo - Při dnešním sebevražedném útoku v policejní akademii v somálské metropoli zahynulo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama