Kaddáfí se vrací? Syn diktátora má plán

Tripolis - Sajf al-Islam Kaddáfí, syn bývalého dlouholetého libyjského diktátora Muammara, zvažuje možnost, že by napodobil svého otce a stal se rovněž prezidentem Libye. Zprávu přinesl africký server Egypt Today.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Sajf al-Islám Kaddáfí

Syn bývalého libyjského lídra Muammara Kaddáfího by rád zopakoval osud svého otce. Alespoň v tom, že by se chtěl stát prezidentem. Serveru Egypt Today sdělil možnost účasti Sajfa Kaddáfího v prezidentských volbách mluvčí Kaddáfího rodiny Basem al-Hašímí.

"Sajf Kaddáfí se bude účastnit nadcházejících prezidentských voleb," oznámil al-Hašímí médiím. Tyto volby by měly proběhnout v polovině příštího roku.

Al-Hašímí poznamenal, že mladý Kaddáfí již připravil svůj program, se kterým půjde do prezidentských voleb. Slíbil, že jej brzy Libyjcům představí. V programu by mělo být například ukotveno slib zajištění pomoci Libye ze strany OSN.

Dodejme, že na počátku června tohoto roku byl Sajf Kaddáfí propuštěn na svobodu ozbrojenou skupinou Abu Bakr Al Siddiq. Ve vězení strávil šest let. Rodinný právník později oznámil, že se syn bývalého diktátora začal věnovat politickému dění v zemi.

Připomeňme také to, že Muammar Kaddáfí byl zabit povstalci spřízněnými s NATO v polovině října 2011. Po jeho smrti se Libye rozpadla na několik územních celků, které jsou pod kontrolou různých skupin a frakcí.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Základna sil OSN v Mali se stala terčem minometného útoku

22.04.2018 19:01 Bamako - Poblíž základny mise OSN na severu Mali se dnes opět po týdnu ozývaly hlasité výbuchy…

Libyjský ropovod zachvátil požár. Zřejmě jde o teroristický útok

22.04.2018 19:01 Aktualizováno Benghází (Libye) - Libyjský ropovod, který dopravuje ropu do přístavního města Sidra, v sobotu…

Libyjský ropovod zachvátil požáry údajně je to teroristický útok

22.04.2018 09:49 Benghází (Libye) - Libyjský ropovod, který dopravuje ropu do přístavního města Sidra, v sobotu…

Ozbrojenci v Jemenu zastřelili pracovnici Červeného kříže

21.04.2018 13:54 Saná - Při útoku ozbrojenců na humanitární vůz ve válkou zmítaném Jemenu dnes zemřela libanonská…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama