Prostituce ve fotbalové lize? Mladí hráči za své služby dostávali tenisky i místo v týmu

Buenos Aires - Nebývaly skandál otřásá Argentinou. Malí svěřenci fotbalových akademií dvou největších klubů, River Plate a Independiente, měl být zaměstnanci klubů nuceni k prostituci, píše AFP.

Přidejte svůj názor

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.

Celý případ vyšel najevo, když se dnes již sedmnáctiletý fotbalista, svěřil se svými traumatickými zážitky z dětství, psychologovi klubu Independente. Brzy se k němu začali přidávat i další chlapci. Vyšetřovány jsou zatím jen kluby Independente a River Plata.

Státní zástupkyně Maria Soledad Garibaldiová ale nevyloučila rozšíření celé aféry i o jiné kluby. „Na fotbalové akademii jsem mluvil zatím s pěti chlapci a tři přiznali, že ví, že se děje něco špatného,“ prohlásila Giribaldiová. Už se ale přihlásili i starší fotbalisté. Nejstarší případ je zatím z roku 2004.

Kuplíři měli celou záležitost usnadněnu tím, že si své oběti  vybírali na internátní fotbalové akademii. Zde byli hoši z celé Argentiny. Ti byli nejen odloučeni od rodin, a tedy na zaměstnancích klubu zcela závislí, ale často i z chudých poměrů.

„Za služby hoši dostali tenisky nebo tričko nebo prostě jen slib, že se dostanou do základního týmu.“ I za toto málo byli malí fotbalisté vděční. Pokud naopak někdo vyhrožoval, že o celé věci promluví, stačilo mu pohrozit vyhazovem od klubu.

V celém případu byl zatím zadržen fotbalový rozhodčí Martin Bustos a jeho právník. Ten zničil Bustosův mobil, ve kterém byly důkazy, svědčící o zapletení dalších fotbalových funkcionářů do celého případu. Vedle majitelů luxusních klubů, kde byli chlapci zneužíváni, se očekává i obvinění dalších zaměstnanců obou klubů včetně jejich nejvyššího vedení. Předpokládá se vyšetřování a zatýkání postihne i vyšší kruhy argentinské společnosti.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Egypt trápí silný déšť: Voda zaplavila silnice, řidiči zůstali přes noc…

25.04.2018 21:00 Káhira - Egyptskou metropoli Káhiru a další části této africké země v noci na dnešek zasáhl…

Konec agresivních žebráků a prodejců? V Egyptě budou hrozit vysoké pokuty

25.04.2018 17:54 Káhira - Egypt tento týden schválil zákon, který ukládá vysoké pokuty za obtěžování turistů.…

Při útoku v Nigérii zemřeli dva katoličtí kněží a 16 věřících

24.04.2018 22:08 Abuja - Dva katoličtí kněží a nejméně 16 věřících bylo dnes zabito při útoku na kostel v…

Další uprchlická tsunami? Počet Severoafričanů, kteří chtějí migrovat, je…

24.04.2018 17:09 Aktualizováno Navzdory snahám zastavit migraci ze severní Afriky do Evropy a jinam, dosáhla touha lidí opustit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama