"Nevinný" miliardář Krejčíř jen pomáhal příteli

Pretoria - Advokát uprchlého českého miliardáře Radovana Krejčíře v pátek u soudu přečetl prohlášení, v němž jeho klient tvrdí, že se nepodílel na loupežném přepadení, jen "pomáhal příteli získat zpět ukradené peníze". Informuje o tom webový portál iol.co.

Diskuse: 0

"Nevinný" miliardář Krejčíř jen pomáhal příteli - anotační foto
reklama

Krejčíře v Jihoafrické republice v neděli zatkli pro podezření z účasti na loupežném přepadení obchodu s elektronikou. V pátek ho soud propustil na kauci 30 000 jihoafrických randů (73 000 korun).

Podnikatel vypověděl, že spolu s Jasonem Dominguezem a Srbem Veselinem Laganinem vstoupil loni v říjnu do obchodu s elektronikou proto, aby jim Pákistánec, který obchod vlastnil, vrátil peníze, které Laganinovi dluží.

Laganin si v obchodu "odložil" částku 900 000 randů (2,2 milionu korun), která se ztratila. Podle Laganina peníze ukradl právě majitel obchodu, který o nich jako jediný věděl.

Poté, co na něj muži zatlačili, slíbil, že obnos vrátí. Trojici vydal první splátku ve výši 105 000 randů (257 000 korun).

Článek nevysvětluje, proč Laganin peníze v obchodu zanechal. Nezmiňuje vztah mezi ním a majitelem obchodu.

Poté, co Krejčíř se dvěma společníky vyšel z obchodu, zaútočila na trojici skupina mužů kameny a cihlami. Dominguez vytáhl pistoli a vystřelil do vzduchu, aby útočníky zahnal. V přestřelce byl Dominguez zraněn.

Krejčířův advokát Mike Hellens oznámil, že Dominguez a Laganin podali na majitele obchodu trestní oznámení za krádež a pokus o vraždu.

Krejčíř v prohlášení, které četl jeho právník u soudu, tvrdí, že jeho zatčení je pomsta za žalobu, kterou podal na jihoafrického ministra policie Nathiho Mthethwu. Krejčíř ministra zažaloval pro "nezákonný" vstup na jeho pozemek - policie loni v březnu provedla razii v jeho domě.

Radovan Krejčíř už čelí v Jihoafrické republice obvinění z pojišťovacího podvodu v řádech milionů korun. Zatčen byl po několikadenním pátrání na konci března loňského roku. Z vazby se dostal na kauci půl milionu randů (1,2 milionu korun). Tento soudní proces má začít v dubnu.

reklama
Klíčová slova: soudy Krejčíř, Radovan

Diskuse

"Nevinný" miliardář Krejčíř jen pomáhal příteli

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Mohl jsem zabít Usámu bin Ládina, přiznal Bill Clinton 11. září 2001 - anotační foto

Mohl jsem zabít Usámu bin Ládina, přiznal Bill Clinton 11. září 2001

01.08.2014 17:52 Aktualizováno Melbourne - Spojené státy měly příležitost fyzicky zlikvidovat vůdce teroristické sítě Al-Káida Usámu bin...

Konec pokusů na zvířatech? Ministr navrhuje rázná opatření, vědci jsou proti - anotační foto

Konec pokusů na zvířatech? Ministr navrhuje rázná opatření, vědci jsou proti

01.08.2014 17:52 Aktualizováno Londýn - Ve Velké Británii má v budoucnu odzvonit veškerým pokusům na zvířatech. S tímto ambiciózním plánem...

Mladíkovi (16) spadl do rybníka mobil. Neuvěříte, co následovalo - anotační foto

Mladíkovi (16) spadl do rybníka mobil. Neuvěříte, co následovalo

01.08.2014 17:25 Aktualizováno Berlín - Kuriózní nápad na vylovení svého mobilu, který mu spadl do rybníka, dostal šestnáctiletý Němec. Se...

Konec demokracie? Nastává doba putinismu, píše známý politolog

01.08.2014 17:16 Aktualizováno "V momentě, kdy skončila studená válka, Maďarsko zaujímalo v příběhu revolucí roku 1989 zvláštní místo....

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Kdo myslíte, že sestřelil malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě na Ukrajině poblíž hranic s Ruskem?

Hlasovalo 7189 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama