HIV pozitivní muž záměrně nakazil osm dalších lidí. Soud ho poslal na léčení

Seattle - Soud v americkém Seatllu nařídil HIV pozitivnímu muži, aby přestal šířit nákazu smrtícím virem a poslal ho na léčení. Američan, jehož identita nebyla zveřejněna, nakazil během čtyř let nejméně osm lidí. Informuje server BBC.

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie

Muž s iniciály AO musí příště během sexuálního styku povinně nosit ochranu. V opačném případě mu hrozí pokuta a vězení. Soudce svůj verdikt zdůvodnil tak, že nehodlá omezovat jeho sexuální aktivitu, ale zároveň chce chránit veřejné zdraví.

Američan byl na HIV pozitivně testován v roce 2008. Ačkoliv o své diagnóze věděl, během nechráněného pohlavního styku nakazil v rozmezí let 2010-2014 dalších osm osob. Činil tak navzdory tomu, že ho lékaři instruovali o zásadách pro bezpečný sex.

Ve Spojených státech žije na 50 tisíc HIV pozitivních lidí. Kauza je přesto zcela mimořádná. Podle soudu se jedná o první podobný případ od roku 1993.

Virus HIV po čase způsobuje smrtelné onemocnění AIDS. Navzdory značným pokrokům v terapii, která dokáže nakaženým lidem výrazně zkvalitnit a prodloužit život, lékaři stále nedokážou pacienty zcela vyléčit.

Témata: USA | hiv | aids
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství, experimenty se smrtí. Debata o trestu smrti se vyostřuje

18.03.2018 00:01 NÁZOR - Na sklonku roku 1607 byl kovář jménem James Read odsouzen k oběšení za útok na úředníka…

Kennedy promluvil po smrti. Technici ozvučili projev, který nestačil…

17.03.2018 22:03 Aktualizováno Washington/Londýn - Technikům se po osmitýdenní práci podařilo ozvučit projev Johna F. Kennedyho,…

Putin mění Prahu v šiřitele ruského darebáctví, píše Foreign Policy

17.03.2018 21:50 Aktualizováno Washington/Praha - Ruský prezident Vladimir Putin vede podle amerického serveru The Foreign Policy…

Obří útok na uživatele facebooku: Firma pracující pro Trumpa zneužila…

17.03.2018 21:02 New York - List The New York Times upozornil na jeden z největších útoků na soukromí uživatelů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama