Obama nařídil zmírnit omezení v cestování na Kubu

Washington - Americký prezident Barack Obama v pondělí zrušil několik sankcí vůči Kubě. Američané kubánského původu nyní budou moci volněji cestovat na tento komunistický ostrov, informuje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Barack Obama, prezident USA

Rovněž Obama pravděpodobně zrušil omezení týkající se zasílání peněz Kubánců pracujících v USA jejich rodinným členům na Kubě.

Obama rovněž nařídil své administrativě, aby se pokusila najít možnost, jak co nejrychleji zahájit pravidelné komerční lety mezi USA a Kubou.

Robert Gibbs byl na pondělní tiskové konferenci dotázán, zda budou mít kubánští Američané nějaký prospěch ze zmírnění cestovních omezení. "Pokud budou zavedeny pravidelné letecké linky, bude možnost přepravovat mnohem větší počet cestujících," odpověděl za něj na otázku Dan Restrepo.

Zrušením některých sankcí vůči Kubě Obama dodrží svůj předvolební slib, ve kterém se zavázal zlepšit vztahy mezi oběma zeměmi.

Washington v březnu uvedl, že nehodlá ukončit své sedmačtyřicet let trvající embargo na komunistický ostrovní stát. Obama tehdy uvedl, že zvažuje prozatím uvolnění restrikcí proti příslušníkům americko-kubánských rodin.

Kubánci žijící ve Spojených státech amerických mohou v současnosti vycestovat na Kubu pouze jedenkrát ročně a každému jednotlivému příbuznému mohou ročně poslat nanejvýš 1200 dolarů (zhruba 24 tisíc korun).

Témata: Barack Obama | Kuba
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět se kvůli hysterii řítí do záhuby, obává se Lavrov

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Válečná hysterie kolem KLDR může vést ke katastrofě, je to cesta do slepé uličky a k…

Korea je odříznutá od světa. Začala masivní ekonomická blokáda

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Americký prezident Donald Trump dnes v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a…

Soudný den se blíží, nastane 23. září 2017. Přijdou zemětřesení,…

21.09.2017 23:04 Aktualizováno Svět skončí spolu s letošním létem. Myslí si to alespoň David Meade, který sám sebe popisuje jako…

Z trosek mexické školy již byly vyproštěny všechny děti

21.09.2017 23:03 Mexiko - Záchranáři v Mexiku již nepátrají po žádných dětech ze zřícené školy na jihu metropole.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama