Střelec z Alabamy: "lidé, kteří mne nechali trpět, zaplatí"

Šílený střelec, který šokoval tím, že na své zběsilé cestě několika městy zastřelil deset lidí a poté i sebe, nechal dopis na rozloučenou, ve kterém vše vysvětluje. Chtěl se pomstít všem, kteří mu v životě ublížili.

Přidejte svůj názor

Michael McLendon, který se nevalně proslavil svou vražednou cestou, v dopise, který zveřejnila americká policie, napsal, že chce zabít matku. "Máma byla velmi nemocná. Měla rakovinu plic. Řekl bych." Zda měla Lisa McLendonová opravdu rakovinu, to policie neví.

Jeho matka byla také první osobou, která na jeho řádění doplatila. McLendon ji zabil ve spánku. "Chtěla zemeřít se svými psy a tak se i stalo. Zastřelil jsem ji když usnula. Nikdy se nedozví co ji zabilo. Ani její psy. Omlouvám se! Ale máma trpěla dost. A já také," píše vrah ve svém dopise.

McLendon ji střelil od hlavy a její taktéž zastřelené psy naaranžoval kolem ní. Podle dopisu Lisa své psy milovala. Podle všeho měla velmi vřelý a láskyplný vztah i se svým synem, například do rodinné bible si napsala: "nikdy bych nevěřila jak mohu někoho tak moc milovat. Miluji Tě, synu."

Mezi mrtvými byli jak rodinní příslušníci, tak také neznámí a náhodně zastřelení lidé, kteří se McLendonovi připletli do cesty. Na svou cestu se vyzbrojil i seznamem lidí, se kterými si chce takto vyřídit účet.

McLendona potkalo v životě mnoho neúspěchů. Chtěl se dostat do námořnictva, byl ale odmítnut kvůli fyzické slabosti a problémům s ramenem. "Potřebuje zlepšit svoji fyzickou sílu a odhodlání... Zdá se, že není dostatečně mentálně silný," napsali o něm v armádě.

Poslední kapkou byl odchod z práce. Nedokázal se smířit s posměšnou předzívkou Doughboy, čemuž by se v češtině nejvíc blížil výraz "knedlík". Odešel bez oficiálního důvodu před týdnem. Také jeho matka měla v práci problém, byla kárána a bylo ji nařízeno několik týdnů volna za to, že si napsala více odpracovaných hodin než ve skutečnosti odpracovala.

Michael McLendon se o zbraně vášnivě zajímal, měl u sebe dvě brokovnice a dvě pistole. V jeho domě také policie našla 43 DVD se střeleckou tématikou.

Vražedné běsnění začalo v domě jeho matky, poté se McLendon přesunul do vedlejšího města, kde zabil čtyři své příbuzné a další náhodné svědky. McLendon po honičce s policisty a druhém zásahu kulkou spáchal sebevraždu v továrně, kde delší dobu pracoval. Čtěte: Deset lidí nepřežilo střelbu v Alabamě

Témata: krimi | střelba
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krvavé střety ve Venezuele: Maduro poslal do ulic armádu, umírali další…

23.05.2017 11:04 Caracas - Venezuelská armáda tvrdě zakročila proti demonstrantům, kteří se v metropoli a řadě…

New York zpřísnil kvůli útoku v Manchesteru bezpečnostní opatření

23.05.2017 07:26 New York - Ministerstvo vnitra USA sleduje situaci v britském Manchesteru, kde exploze během…

Pentagon podvádí Spojené státy. V USA praskl obrovský skandál

22.05.2017 22:01 Aktualizováno Washington - Deník Washington Post zveřejnil skandální informace o financování americké armády.…

Při demonstracích ve Venezuele byl zastřelen další demonstrant

22.05.2017 22:00 Caracas - Protivládní demonstrace ve Venezuele, kde už skoro dva měsíce lidé každý den vycházejí do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama