Střelec z Alabamy: "lidé, kteří mne nechali trpět, zaplatí"

Šílený střelec, který šokoval tím, že na své zběsilé cestě několika městy zastřelil deset lidí a poté i sebe, nechal dopis na rozloučenou, ve kterém vše vysvětluje. Chtěl se pomstít všem, kteří mu v životě ublížili.

Přidejte svůj názor

Michael McLendon, který se nevalně proslavil svou vražednou cestou, v dopise, který zveřejnila americká policie, napsal, že chce zabít matku. "Máma byla velmi nemocná. Měla rakovinu plic. Řekl bych." Zda měla Lisa McLendonová opravdu rakovinu, to policie neví.

Jeho matka byla také první osobou, která na jeho řádění doplatila. McLendon ji zabil ve spánku. "Chtěla zemeřít se svými psy a tak se i stalo. Zastřelil jsem ji když usnula. Nikdy se nedozví co ji zabilo. Ani její psy. Omlouvám se! Ale máma trpěla dost. A já také," píše vrah ve svém dopise.

McLendon ji střelil od hlavy a její taktéž zastřelené psy naaranžoval kolem ní. Podle dopisu Lisa své psy milovala. Podle všeho měla velmi vřelý a láskyplný vztah i se svým synem, například do rodinné bible si napsala: "nikdy bych nevěřila jak mohu někoho tak moc milovat. Miluji Tě, synu."

Mezi mrtvými byli jak rodinní příslušníci, tak také neznámí a náhodně zastřelení lidé, kteří se McLendonovi připletli do cesty. Na svou cestu se vyzbrojil i seznamem lidí, se kterými si chce takto vyřídit účet.

McLendona potkalo v životě mnoho neúspěchů. Chtěl se dostat do námořnictva, byl ale odmítnut kvůli fyzické slabosti a problémům s ramenem. "Potřebuje zlepšit svoji fyzickou sílu a odhodlání... Zdá se, že není dostatečně mentálně silný," napsali o něm v armádě.

Poslední kapkou byl odchod z práce. Nedokázal se smířit s posměšnou předzívkou Doughboy, čemuž by se v češtině nejvíc blížil výraz "knedlík". Odešel bez oficiálního důvodu před týdnem. Také jeho matka měla v práci problém, byla kárána a bylo ji nařízeno několik týdnů volna za to, že si napsala více odpracovaných hodin než ve skutečnosti odpracovala.

Michael McLendon se o zbraně vášnivě zajímal, měl u sebe dvě brokovnice a dvě pistole. V jeho domě také policie našla 43 DVD se střeleckou tématikou.

Vražedné běsnění začalo v domě jeho matky, poté se McLendon přesunul do vedlejšího města, kde zabil čtyři své příbuzné a další náhodné svědky. McLendon po honičce s policisty a druhém zásahu kulkou spáchal sebevraždu v továrně, kde delší dobu pracoval. Čtěte: Deset lidí nepřežilo střelbu v Alabamě

Témata: krimi | střelba
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět se kvůli hysterii řítí do záhuby, obává se Lavrov

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Válečná hysterie kolem KLDR může vést ke katastrofě, je to cesta do slepé uličky a k…

Korea je odříznutá od světa. Začala masivní ekonomická blokáda

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Americký prezident Donald Trump dnes v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a…

Soudný den se blíží, nastane 23. září 2017. Přijdou zemětřesení,…

21.09.2017 23:04 Aktualizováno Svět skončí spolu s letošním létem. Myslí si to alespoň David Meade, který sám sebe popisuje jako…

Z trosek mexické školy již byly vyproštěny všechny děti

21.09.2017 23:03 Mexiko - Záchranáři v Mexiku již nepátrají po žádných dětech ze zřícené školy na jihu metropole.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama