Pití kávy je zdravé, zjistili vědci

Washington – Podobně jako víno, káva je nápojem, kterému holduje velké množství lidí a jehož účinkům na lidský organismus je proto věnováno velké množství pozornosti. O možných pozitivních dopadech pití kávy na lidský organismus nyní informuje vědecký server ScienceNews.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Ilustrační fotografie

Server se opírá o výsledky studie, které se po dobu 30 let účastnilo více než 200 000 lékařských profesionálů. „Podle ní vede denní konzumace až pěti šálků kávy ke snížení rizika úmrtí na onemocnění srdce a mozku a také rizika sebevraždy," vysvětluje server.

Výsledky studie zohledňovaly i různé rizikové faktory, mezi které patří například kouření, nadváha nebo špatné stravování. Obzvláště příznivé výsledky pak byly zjištěny u nekuřáků.

Je zajímavé, že kofein, který je pro většinu lidí důvodem konzumace kávy, se na těchto výsledcích nejspíš nepodílí, protože pozitivní vliv mělo jak pití kofeinové kávy, tak i kávy bez kofeinu. Vědci se proto domnívají, že zdravotní rizika zmenšují zejména chemické složeniny obsažené v kávových bobech.

Témata: káva | zdraví | Vědci
Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Venezuelské volby nebyly svobodné, říkají Američané

21.05.2018 20:55 Aktualizováno Washington - Spojené státy dnes označily za nesvobodné a nespravedlivé nedělní prezidentské volby…

Bernie Sanders bude opět obhajovat senátorský mandát

21.05.2018 18:42 Burlington - Nezávislý americký senátor Bernie Sanders se bude v letošních doplňovacích volbách…

Češi objevili dosud neregistrovaná jezera pod ledem Antarktidy

21.05.2018 18:27 Aktualizováno Rozborem nejnovějších gravitačních dat z družic (zejména GOCE) a topografických dat z radarů…

Haspelová byla uvedena do funkce ředitelky CIA

21.05.2018 18:19 Washington - Americký prezident Donald Trump dnes uvedl do funkce ředitelky Ústřední zpravodajské…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama