Barack Obama povolil výzkum kmenových buněk

Americký prezident Barack Obama změnil rozhodnutí svého předchůdce a povolil výzkum na kmenových buňkách. Mnozí s ním ale nesouhlasí, podle nich nejsou tyto experimenty etické.

Přidejte svůj názor

Barack Obama

Minulý prezident, George Bush, omezil využívání kmenových buněk na několik málo úzce profilovaných programů. Jednal tak na základě křesťanských tendencí svých voličů.

Pokud Barack Obama tento zákaz zruší, povede to k rychlejšímu vývoji léčby některých, v současné době neléčitelných nemocí, tvrdí zastánci.

Oproti tomu křesťanské církve protestují. Embryo je v jejich očích člověkem a experimentování s ním není etické.

Legislativa povolující využívání kmenových buněk byla na stole prezidenta USA již dvakrát, pokaždé ji George Bush vetoval.

Kmenové buňky jsou nediferencované buňky v embryu, které mají schopnost se přeměnit na jakoukoliv buňku v těle. Díky této jejich schopnosti by bylo možné účinně léčit například roztroušenou sklerózu, některé typy leukémie nebo ochrnutí po úrazu páteře.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět se kvůli hysterii řítí do záhuby, obává se Lavrov

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Válečná hysterie kolem KLDR může vést ke katastrofě, je to cesta do slepé uličky a k…

Korea je odříznutá od světa. Začala masivní ekonomická blokáda

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Americký prezident Donald Trump dnes v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a…

Soudný den se blíží, nastane 23. září 2017. Přijdou zemětřesení,…

21.09.2017 23:04 Aktualizováno Svět skončí spolu s letošním létem. Myslí si to alespoň David Meade, který sám sebe popisuje jako…

Z trosek mexické školy již byly vyproštěny všechny děti

21.09.2017 23:03 Mexiko - Záchranáři v Mexiku již nepátrají po žádných dětech ze zřícené školy na jihu metropole.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama