Kanada víza pro Čechy nezavede

Praha - Kanadský velvyslanec v Praze Michael Calcott ubezpečil v nedělních Otázkách Václava Moravce českou veřejnost, že Kanada neplánuje zavést víza pro Čechy. Vízová povinnost byla zrušena na základě dohody mezi oběma zeměmi v říjnu roku 2007.

Přidejte svůj názor

"Počet žadatelů o azyl je jen jedním z kritérií, které Kanada zohledňuje. Důležitá je také bezpečnost dokumentů a dodržování mezinárodních standardů," řekl velvyslanec, podle kterého proto Kanada víza zavést nehodlá.

Calcott si je podle svých slov sice vědom rasově motivovaných útoků, které se v Česku odehrávají, nicméně se domnívá, že se česká vláda snaží své obyvatele ochraňovat. Na vyjádření ministra vnitra Ivana Langera (ODS), že je absurdní, když Kanada neřadí ČR do zemí bezpečného původu, reagoval Calcott, že Kanada žádné takové kategorie vytvořené nemá. Něco podobného používá pouze při přijímání imigrantů z USA. Vyhovění žádosti o azyl záleží pouze na posuzování individuálního příběhu žadatele, nikoli na tom, odkud žadatel pochází. "Kdokoli vstoupí do Kanady, může žádat o azyl. O zemi původu nejde, jde jen o individuální příběh žadatele," řekl velvyslanec.

Kanadský velvyslanec znovu vyzval, aby se česká vláda zaměřila na zprostředkovatele odchodů Romů do Kanady, přiznal však také, že i tamní vláda se musí problémem zabývat. Podle Calcotta je Kanada pro Romy lákavou zemí jednak kvůli její liberální imigrační politice, a jednak také kvůli tomu, že v zemi existují romské komunity, které příchozím pomáhají v zemi začít nový život.

Témata: víza
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krvavé střety ve Venezuele: Maduro poslal do ulic armádu, umírali další…

23.05.2017 11:04 Caracas - Venezuelská armáda tvrdě zakročila proti demonstrantům, kteří se v metropoli a řadě…

New York zpřísnil kvůli útoku v Manchesteru bezpečnostní opatření

23.05.2017 07:26 New York - Ministerstvo vnitra USA sleduje situaci v britském Manchesteru, kde exploze během…

Pentagon podvádí Spojené státy. V USA praskl obrovský skandál

22.05.2017 22:01 Aktualizováno Washington - Deník Washington Post zveřejnil skandální informace o financování americké armády.…

Při demonstracích ve Venezuele byl zastřelen další demonstrant

22.05.2017 22:00 Caracas - Protivládní demonstrace ve Venezuele, kde už skoro dva měsíce lidé každý den vycházejí do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama