Kanada víza pro Čechy nezavede

Praha - Kanadský velvyslanec v Praze Michael Calcott ubezpečil v nedělních Otázkách Václava Moravce českou veřejnost, že Kanada neplánuje zavést víza pro Čechy. Vízová povinnost byla zrušena na základě dohody mezi oběma zeměmi v říjnu roku 2007.

Přidejte svůj názor

"Počet žadatelů o azyl je jen jedním z kritérií, které Kanada zohledňuje. Důležitá je také bezpečnost dokumentů a dodržování mezinárodních standardů," řekl velvyslanec, podle kterého proto Kanada víza zavést nehodlá.

Calcott si je podle svých slov sice vědom rasově motivovaných útoků, které se v Česku odehrávají, nicméně se domnívá, že se česká vláda snaží své obyvatele ochraňovat. Na vyjádření ministra vnitra Ivana Langera (ODS), že je absurdní, když Kanada neřadí ČR do zemí bezpečného původu, reagoval Calcott, že Kanada žádné takové kategorie vytvořené nemá. Něco podobného používá pouze při přijímání imigrantů z USA. Vyhovění žádosti o azyl záleží pouze na posuzování individuálního příběhu žadatele, nikoli na tom, odkud žadatel pochází. "Kdokoli vstoupí do Kanady, může žádat o azyl. O zemi původu nejde, jde jen o individuální příběh žadatele," řekl velvyslanec.

Kanadský velvyslanec znovu vyzval, aby se česká vláda zaměřila na zprostředkovatele odchodů Romů do Kanady, přiznal však také, že i tamní vláda se musí problémem zabývat. Podle Calcotta je Kanada pro Romy lákavou zemí jednak kvůli její liberální imigrační politice, a jednak také kvůli tomu, že v zemi existují romské komunity, které příchozím pomáhají v zemi začít nový život.

Témata: víza
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ohrožení Bílého domu: Do bariéry sídla šéfa USA najelo auto

24.02.2018 04:34 Washington - Do bezpečnostní bariéry před Bílým domem ve Washingtonu dnes najelo osobní vozidlo.…

USA jsou silné, ale nikoliv imunní. Známý politolog varuje před pádem…

24.02.2018 00:01 NÁZOR - Společnost Economist Intelligence Unit před pár týdny zveřejnila desáté pokračování…

Bývalý Trumpův poradce Gates se přiznal ke spiknutí proti Spojeným státům

23.02.2018 22:02 Washington - Bývalý významný člen volebního štábu Donalda Trumpa Rick Gates se dnes přiznal ke…

USA přesunou svou ambasádu do Jeruzaléma v květnu

23.02.2018 19:52 Aktualizováno Washington/Jeruzalém - Spojené státy plánují přemístit své velvyslanectví v Izraeli do Jeruzaléma v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama