Ztracená Maddie opět v ohrožení. Detektiv udělal zásadní chybu

Asunción - Ještě včera celý svět jásal nad zprávami, že ztracenou Madeleine McCannovou viděli v Paraguayi, dnes už je všechno jinak. Ukvapené zveřejnění informací totiž hraje do karet únoscům.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Zprávy o tom, že Maddie je v péči ženy v paraguayském městečku Aregua, přinesl během včerejška soukromý detektiv Miraz Ullah Ali. Pokud ale holčička skutečně v Praguayi byla, pěkně jí zavařil. Upozornil totiž únosce na to, že je jim policie na stopě.

Takřka okamžitě se na něj snesla vlna kritiky ze strany oficiálních vyšetřovatelů, píše web Mirror. "Udělal fatální chybu, pokud je jeho informace pravdivá, zalarmoval únosce," rozčiloval se šéf Interpolu Victor Tandi. "To, co udělal, bylo velmi pošetilé," přidal se paraguayský ministr vnitra Jalil Rachid.

Podle nich se měl Ali nejprve poradit s místní vládou a kriminalisty, než informace vynesl na světlo světa. V Paraguayi se Ali podle médií zdržel jen tři dny a udělal si na místě několik fotek, pravděpodobně ale odjel s prázdnýma rukama.

Informace zburcovaly místní policii, která po jakékoli osobě, která by odpovídala popisu dnes dvanáctileté Maddie, intenzivně pátrá. O pomoc požádala také místní občany. "Uděláme všechno pro to, abychom zjistili, jestli dívka v Paraguayi skutečně je. Našim cílem je vrátit ji rodičům," řekl komisař Sanny Amarilla z jedné z místních policejních stanic.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politologové změnili žebříček: Buchanan už není nejhorší prezident USA

21.02.2018 10:58 Washington - James Buchanan, který stál v čele USA těsně před občanskou válkou Severu proti Jihu,…

Američané chtějí více lodí na moři, méně v opravě. Mění kvůli tomu systém

21.02.2018 09:52 San Diego – Americká armáda se snaží šetřit. Její experti přišli s plánem, jak zefektivnit systém…

Zákaz urychlovačů pušek? V USA se po školním masakru hnuly ledy

21.02.2018 09:52 Aktualizováno Washington - Minulý týden si střelba mladíka na floridské škole vyžádala 17 obětí na životech. V…

Pochod proti zbraním: Clooney a další celebrity dají na akci půl milionu…

21.02.2018 07:12 Washington - Některé celebrity se rozhodly, že dají velkou část peněz na pochod za zpřísnění…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama