Clintonová vyšachuje Sanderse? Tak jednoduché to nebude... Navíc je zde Trump

Washington - Kandidátka demokratů na post prezidenta USA Hillary Clintonová nedávno řekla, že už brzy vyřadí ze hry svého rivala Bernieho Sanderse. Nyní se ale ukazuje, že to nebude vůbec snadné. Navíc je zde Donald Trump...

Přidejte svůj názor

Bernie Sanders, americký senátor (Vermont)

Neutuchající zápas vermontského senátora  vyvolává živý zájem jeho finančních sponzorů a naznačuje, že jeho souboj s Clintonovou hned tak neskončí.

Sanders má podle průzkumů šanci uspět ve třech z pěti států, kde dnes budou demokraté hlasovat o rozdělení delegátů pro závěrečnou nominační konferenci. I když Clintonová zřejmě podle listu The New York Times pohodlně zvítězí na Floridě, nedávné Sandersovo nečekané vítězství v Michiganu může být signálem budoucích překvapení.

Demokraté budou kromě Floridy hlasovat v Ohiu, Illinois, Missouri a v Severní Karolíně. Ani po dnešním volebním dnu se podle analytiků matematika demokratické nominace příliš nezmění a Clintonová si svůj náskok udrží. Úspěch Sanderse ve státech průmyslového středozápadu, tedy v Ohiu, Illinois a Missouri, by ale znamenal, že zápas bude ještě dlouhý.

Spíš než souboj Clintonové se Sandersem začíná ale podle serveru Politico demokratické voliče znepokojovat newyorský magnát Donald Trump, jehož tažení za republikánskou nominací se zdá být neodvratné. Ve snaze zastavit Trumpa vydali dnes vůdci víc než dvaceti předních amerických liberálních organizací dramatické provolání, v němž vyzývají k masivní protitrumpovské kampani.

"Vyzýváme k masivní nenásilné mobilizaci pracujících, studentů, přistěhovalců a jejich potomků, bělochů i černochů, nezaměstnaných, polozaměstnaných, věřících, důchodců, veteránů, žen a mužů, k mobilizaci každého, kdo se staví proti fanatismu a nenávisti a miluje svobodu a spravedlnost. Povstaňte proti Trumpově neurvalosti," uvádí se v prohlášení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Senátor McCain je na tom zle. Přestává mluvit, léčba nádoru má vedlejší…

15.12.2017 14:19 Washington - Léčba republikánského senátora Johna McCaina, který trpí glioblastomem, má vedlejší…

Proč jsou USA závislé na vojenské intervence v cizích zemích?

15.12.2017 12:13 Washington - Spojené státy americké měli celkem 46 vojenských zahraničních misí v letech od 1948 do…

Ve Filadelfii naháněli krávu. Z betlému utekla dvakrát v jednom dni

15.12.2017 10:29 Filadelfie - Sedmiletá kráva Stormy ve čtvrtek dvakrát utekla z ohrady jesliček před kostelem ve…

Kalifornský požár Thomas už má rozlohu Londýna, v plamenech zahynul hasič

15.12.2017 09:56 Santa Barbara - Aktuálně největší požár v Kalifornii, který dostal označení Thomas, nyní už zabírá…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama