Clintonová vyšachuje Sanderse? Tak jednoduché to nebude... Navíc je zde Trump

Washington - Kandidátka demokratů na post prezidenta USA Hillary Clintonová nedávno řekla, že už brzy vyřadí ze hry svého rivala Bernieho Sanderse. Nyní se ale ukazuje, že to nebude vůbec snadné. Navíc je zde Donald Trump...

Přidejte svůj názor

Bernie Sanders, americký senátor (Vermont)

Neutuchající zápas vermontského senátora  vyvolává živý zájem jeho finančních sponzorů a naznačuje, že jeho souboj s Clintonovou hned tak neskončí.

Sanders má podle průzkumů šanci uspět ve třech z pěti států, kde dnes budou demokraté hlasovat o rozdělení delegátů pro závěrečnou nominační konferenci. I když Clintonová zřejmě podle listu The New York Times pohodlně zvítězí na Floridě, nedávné Sandersovo nečekané vítězství v Michiganu může být signálem budoucích překvapení.

Demokraté budou kromě Floridy hlasovat v Ohiu, Illinois, Missouri a v Severní Karolíně. Ani po dnešním volebním dnu se podle analytiků matematika demokratické nominace příliš nezmění a Clintonová si svůj náskok udrží. Úspěch Sanderse ve státech průmyslového středozápadu, tedy v Ohiu, Illinois a Missouri, by ale znamenal, že zápas bude ještě dlouhý.

Spíš než souboj Clintonové se Sandersem začíná ale podle serveru Politico demokratické voliče znepokojovat newyorský magnát Donald Trump, jehož tažení za republikánskou nominací se zdá být neodvratné. Ve snaze zastavit Trumpa vydali dnes vůdci víc než dvaceti předních amerických liberálních organizací dramatické provolání, v němž vyzývají k masivní protitrumpovské kampani.

"Vyzýváme k masivní nenásilné mobilizaci pracujících, studentů, přistěhovalců a jejich potomků, bělochů i černochů, nezaměstnaných, polozaměstnaných, věřících, důchodců, veteránů, žen a mužů, k mobilizaci každého, kdo se staví proti fanatismu a nenávisti a miluje svobodu a spravedlnost. Povstaňte proti Trumpově neurvalosti," uvádí se v prohlášení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brazílie nechá očkovat proti žluté zimnici všechny obyvatele, virus už…

21.03.2018 09:12 Brasília - Brazílie se potýká s nejhorší epidemií žluté zimnice za posledních několik let, od…

Nejvyšší soud USA zastavil popravu vraha z Missouri, už podruhé

21.03.2018 07:35 Jefferson City (Missouri) - Nejvyšší soud USA zastavil krátce před vykonáním popravu muže…

Donald Trump dva dny po volbách blahopřál Putinovi

20.03.2018 20:31 Aktualizováno Washington/Moskva - Americký prezident Donald Trump dnes telefonicky hovořil se svým ruským…

V Texasu explodovala pátá balíková bomba

20.03.2018 19:57 Austin (USA) - Již pátá balíková bomba nastražená podle policie patrně sériovým útočníkem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama