V USA začal chřipkový virus A(H1N1) zabíjet

Houston - Texaské úřady v úterý oznámily, že chřipkový virus A(H1N1) si na území Spojených států vyžádal již druhou oběť. Je jí žena z okresu Cameron na jihu Texasu u mexických hranic, informuje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Texaské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že žena, která zamřela na začátku tohoto týdne, měla chronické zdravotní problémy.

I když je žena druhou osobou, která na chřipkový vir A(H1N1) na území Spojených států zemřela, je prvním potvrzeným případem, kdy zemřel občan USA. Minulou středu zemřel v Texasu dvouletý mexický chlapec.

Spojené státy v úterý ohlásily rapidní nárůst případů nakažení virem A(H1N1). Dosud je podle Světové zdravotnické organizace (WHO) potvrzeno 403 případů nakažených. Podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) se virus může rozšířit ve všech státech USA a v několika případech by také mohlo dojít k dalším úmrtím.

Novým virem se podle WHO dosud nakazilo 1490 lidí ve 21 státech na všech kontinentech vyjma Afriky. V Mexiku, kde epidemie vypukla, na nemoc prokazatelně zemřelo 29 lidí a dalších 822 lidí je nakažených.

V České republice zatím nebyl výskyt onemocnění chřipkovým virem A(H1N1) potvrzen.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel uznávaný politolog Brzezinski. Radil Carterovi, za ženu měl Češku

27.05.2017 11:28 Aktualizováno Washington - Ve věku 89 let zemřel bývalý americký bezpečnostní poradce prezidenta Jamese Cartera a…

Děripaska chtěl svědčit v "ruské kauze" výměnou za imunitu, Kongres USA to…

27.05.2017 11:01 Washington - Ruský miliardář Oleg Děripaska žádal od výborů amerického Kongresu, které vyšetřují…

Kushner prý žádal vytvoření tajného komunikačního kanálu s Ruskem

27.05.2017 08:25 Aktualizováno Washington - Zeť a poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner údajně počátkem…

USA povedou velký test: Mezikontinentální střelu zlikvidují protiraketou

26.05.2017 20:30 Washington – Poprvé od roku 2014 Američané otestují systém likvidace balistické mezikontinentální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama