Americké ministerstvo uvolnilo desítky milionů dolarů na boj proti viru zika

Washington - USA jdou do boje s virem zika. Na vývoj vakcíny proti viru uvolnily 81 milionů dolarů, což jsou v přepočtu téměř dvě miliardy korun. Oznámila to americká ministryně zdravotnictví Sylvia Burwellová.

Přidejte svůj názor

Komár

Peníze musely být převedeny z jiných projektů, protože americký Kongres odjel na prázdniny ještě předtím, než mohly být peníze na boj proti viru schváleny. A to byla žádost na stole už v únoru, kvůli sporům demokratů a republikánů ale návrh neprošel.

Američtí výzkumníci podle agentury Reuters potřebují aspoň 33 milionů dolarů na to, aby testy vakcíny proti viru zika na lidech vstoupily do druhé etapy. První má skončit v listopadu nebo prosinci. Ředitel amerického Národního ústavu pro alergické a infekční choroby Anthony Fauci označil částku uvolněnou ministerstvem zdravotnictví za projev "zoufalství" v situaci, kdy Kongres není schopen se dohodnout.

Za boj proti viru zika se postavila i kandidátka amerických demokratů na prezidentku Hillary Clintonová. Chce vyzvat Kongres, aby přerušil prázdniny a mohlo se tak hlasovat o financích na boj proti viru zika.

Témata: virus Zika | USA | komáři
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Joe Biden je nezmar. Už potřetí zvažuje kandidaturu na prezidenta USA

18.02.2018 15:40 Washington - Joe Biden ještě zcela nezavrhl myšlenku své kandidatury na post prezidenta USA,…

Trump vynadal FBI: Ztrácíte čas pátráním po ruském vlivu na volby. Sepsul…

18.02.2018 09:53 Aktualizováno Washington - FBI by se podle amerického prezidenta Donalda Trumpa měla věnovat pátrání po…

V USA musí nálepku "zahraniční agent" užívat už čtvrté ruské médium

18.02.2018 09:15 Washington - Mediální firma RIA Global se v USA zaregistrovala jako zahraniční agent. Zabývá se…

Lavrov se dopálil: Stížnosti USA na ruské vměšování jsou jen žvanění

17.02.2018 22:02 Aktualizováno Mnichov - Na bezpečnostní konferenci do Mnichova dorazil i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. V…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama