Americké ministerstvo uvolnilo desítky milionů dolarů na boj proti viru zika

Washington - USA jdou do boje s virem zika. Na vývoj vakcíny proti viru uvolnily 81 milionů dolarů, což jsou v přepočtu téměř dvě miliardy korun. Oznámila to americká ministryně zdravotnictví Sylvia Burwellová.

Přidejte svůj názor

Komár

Peníze musely být převedeny z jiných projektů, protože americký Kongres odjel na prázdniny ještě předtím, než mohly být peníze na boj proti viru schváleny. A to byla žádost na stole už v únoru, kvůli sporům demokratů a republikánů ale návrh neprošel.

Američtí výzkumníci podle agentury Reuters potřebují aspoň 33 milionů dolarů na to, aby testy vakcíny proti viru zika na lidech vstoupily do druhé etapy. První má skončit v listopadu nebo prosinci. Ředitel amerického Národního ústavu pro alergické a infekční choroby Anthony Fauci označil částku uvolněnou ministerstvem zdravotnictví za projev "zoufalství" v situaci, kdy Kongres není schopen se dohodnout.

Za boj proti viru zika se postavila i kandidátka amerických demokratů na prezidentku Hillary Clintonová. Chce vyzvat Kongres, aby přerušil prázdniny a mohlo se tak hlasovat o financích na boj proti viru zika.

Témata: virus Zika | USA | komáři
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Otřes v USA, Trump se přepočítal: Senátorem za jižanský stát byl zvolen…

13.12.2017 10:20 Aktualizováno Montgomery - V ostře sledovaných volbách do Senátu USA v Alabamě zvítězil demokratický kandidát…

Domy boháčů v Los Angeles lehly popelem. Požár založili bezdomovci

13.12.2017 08:34 Los Angeles - Lesní požár, který minulý týden v losangeleské luxusní čtvrti Bel Air zničil šest…

USA jsou s KLDR ochotny jednat bez kladení podmínek

13.12.2017 05:46 Washington - Spojené státy jsou připravené usednout za jednací stůl se Severní Koreou, aniž by si…

Útok v New Yorku byl důkladně naplánovaný. Experti odkryli děsivé pozadí

12.12.2017 22:05 Aktualizováno New York - V pondělí 11. prosince došlo v části Port Authority v New Yorku k útoku sebevražedným…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama