Americké ministerstvo uvolnilo desítky milionů dolarů na boj proti viru zika

Washington - USA jdou do boje s virem zika. Na vývoj vakcíny proti viru uvolnily 81 milionů dolarů, což jsou v přepočtu téměř dvě miliardy korun. Oznámila to americká ministryně zdravotnictví Sylvia Burwellová.

Přidejte svůj názor

Komár

Peníze musely být převedeny z jiných projektů, protože americký Kongres odjel na prázdniny ještě předtím, než mohly být peníze na boj proti viru schváleny. A to byla žádost na stole už v únoru, kvůli sporům demokratů a republikánů ale návrh neprošel.

Američtí výzkumníci podle agentury Reuters potřebují aspoň 33 milionů dolarů na to, aby testy vakcíny proti viru zika na lidech vstoupily do druhé etapy. První má skončit v listopadu nebo prosinci. Ředitel amerického Národního ústavu pro alergické a infekční choroby Anthony Fauci označil částku uvolněnou ministerstvem zdravotnictví za projev "zoufalství" v situaci, kdy Kongres není schopen se dohodnout.

Za boj proti viru zika se postavila i kandidátka amerických demokratů na prezidentku Hillary Clintonová. Chce vyzvat Kongres, aby přerušil prázdniny a mohlo se tak hlasovat o financích na boj proti viru zika.

Témata: virus Zika | USA | komáři
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Protestoval s neonacisty proti migraci, pak mu chodily výhrůžky smrtí

20.08.2017 18:28 Aktualizováno Boston - Mladík označuje multikulturalismus za "rakovinu", kvůli svým názorům a účasti na akci…

Trump před psychickým zhroucením? Oponenti chtějí využít dodatku 25 ústavy

20.08.2017 18:21 Washington - Duševní stav prezidenta Donalda Trumpa znepokojuje členy výboru pro zpravodajské…

Kuba ožívá navzdory Trumpovým výhrůžkám, pizzy tam na vás padají z nebe

20.08.2017 18:13 Havana - Kubánské hospodářství se pomalu vzpamatovává. Je to vidět i na ulicích v hlavním městě…

Americe už není do smíchu? TV show se v éře Trumpa změnily, moderátor…

20.08.2017 17:18 Aktualizováno New York - V posledních týdnech se v americké televizi mění charakter nočních televizních pořadů,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama