Obama nařídil přezkoumat plány NASA

Washington - Americký prezident Barack Obama nařídil přezkoumat program amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) vesmírných letů s lidskou posádkou, který má nahradit současné raketoplány. Informuje o tom v pátek deník The Daily Telegraph.

Přidejte svůj názor

Barack Obama, prezident USA

Revize se týká programu Constellation, který má vyvinout novou generaci amerických kosmických dopravních prostředků. Tyto by měly navázat na končící program raketoplánů a sloužit k plnění amerických vesmírných misí včetně zásobování mezinárodní vesmírné stanice ISS nebo obnovení pilotovaných letů na Měsíc a Mars.

Výsledky revize programu NASA, který bude provádět nezávislá expertní komise, by měly být americké vládě k dispozici do srpna.

Program Constellation, který schválil Obamův předchůdce George W. Bush, by měl začít fungovat v roce 2015. Obamova administrativa na fiskální rok 2010 pro potřeby NASA uvolnila celkem 18,7 miliardy dolarů. To je o dvě miliardy více, než NASA měla v roce 2009.

NASA nyní provozuje tři raketoplány. Jejich mise skončí v roce 2010. Program Constellation na ně naváže o pět let později. V tomto meziobdobí bude NASA používat ruské vesmírné lodě.

Témata: Barack Obama | NASA
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět se kvůli hysterii řítí do záhuby, obává se Lavrov

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Válečná hysterie kolem KLDR může vést ke katastrofě, je to cesta do slepé uličky a k…

Korea je odříznutá od světa. Začala masivní ekonomická blokáda

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Americký prezident Donald Trump dnes v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a…

Soudný den se blíží, nastane 23. září 2017. Přijdou zemětřesení,…

21.09.2017 23:04 Aktualizováno Svět skončí spolu s letošním létem. Myslí si to alespoň David Meade, který sám sebe popisuje jako…

Z trosek mexické školy již byly vyproštěny všechny děti

21.09.2017 23:03 Mexiko - Záchranáři v Mexiku již nepátrají po žádných dětech ze zřícené školy na jihu metropole.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama