Prezidentův poradce rezignoval kvůli přeletu Air Force One nad New Yorkem

New York - Vojenský poradce Bílého domu Louis Caldera přijal odpovědnost za dubnový přelet prezidentského letounu Air Force One nad newyorským Manhattanem a odstoupil ze své funkce. Americký prezident Barack Obama jeho rezignaci v pátek přijal, informuje v sobotu deník The Washington Times.

Přidejte svůj názor

"Došel jsem k závěru, že spory okolo zhotovení fotografií prezidentského letadla nad New Yorkem mi nedovolují efektivně vést vojenskou kancelář Bílého domu," řekl Caldera.

Louis Caldera se tak stal prvním z vysokých úředníků Obamovy administrativy, který ze své funkce odstoupil.

Příčinou byl incident, který se odehrál v pondělí 27. dubna. Letadlo amerického prezidenta Air Force One proletělo ve výšce kolem 300 metrů těsně nad manhattanskými mrakodrapy, navíc se dvěma stíhačkami v závěsu. To vyděsilo obyvatele Manhattanu, protože jim to připomnělo útok teroristů na věže Světového obchodního centra v New Yorku 11. září 2001.

Po průletu letadla obyvatelé Manhattanu zahltili telefonické linky a některé výškové budovy na Manhattanu vyhlásily poplach a evakuaci.

Podle amerického úřadu pro leteckou přepravu selhal systém pro informování veřejnosti o mimořádných průletech vládních letadel nad americkými městy. Průlet byl podle úřadu ohlášen týden předem, veřejnost se však o něm nedověděla.

Boeing 747 Jumbo Jet, který nad New Yorkem proletěl, je záložním strojem, který americký prezident Barack Obama při svých cestách používá. Prezident v době inkriminovaného letu na palubě letadla nebyl.

Témata: USA | Barack Obama
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět se kvůli hysterii řítí do záhuby, obává se Lavrov

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Válečná hysterie kolem KLDR může vést ke katastrofě, je to cesta do slepé uličky a k…

Korea je odříznutá od světa. Začala masivní ekonomická blokáda

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Americký prezident Donald Trump dnes v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a…

Soudný den se blíží, nastane 23. září 2017. Přijdou zemětřesení,…

21.09.2017 23:04 Aktualizováno Svět skončí spolu s letošním létem. Myslí si to alespoň David Meade, který sám sebe popisuje jako…

Z trosek mexické školy již byly vyproštěny všechny děti

21.09.2017 23:03 Mexiko - Záchranáři v Mexiku již nepátrají po žádných dětech ze zřícené školy na jihu metropole.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama