Osm proroctví starobylého kmene se už vyplnilo. Co nás čeká?

Domorodý americký kmen Hopiů podle serveru Express s „děsivou přesností“ předvídal některé globální katastrofy. Podle jejich proroctví náš svět v „blízké budoucnosti“ skončí, protože na zemský povrch dopadne kometa.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

371

Starověký kmen Hopiů žije v rezervaci v severní části Arizony a v roce 2010 se k němu 18327 osob. Jak poukazuje server, předpovědi Hopiů se už v minulosti vyplnily, mnozí se proto bojí, co bude dál. Kmen totiž tvrdí, že nyní žijeme ve čtvrtém světě, předchozí tři podle nich byly zničeny ohněm a ledem. A i tento svět by mohl už brzy zaniknout.

Kmen předal v roce 1958 hned devět svých předpovědí americkému pastorovi Davidu Youngovi. Vše bylo uveřejněno v roce 1963 Frankem Watersem v Knize lidu Hopi (The Book of the Hopi). S pastorem tehdy mluvil příslušník kmene jménem „Bílé pírko". Ten vysvětloval, že jeho lidé předpovídali „příchod bílého muže, kterým tato zem nepatří a kteří budou své nepřátele srážet bleskem" s odkazem na objevení Ameriky, „příchod otáčejících se kol naplněných hlasy", což má být následná kolonizace kontinentu. Kmen také předpověděl, že že jejich zemi obsadí „velké množství zvířat s dlouhými rohy", což souvisí s následným pasením dobytka.

Jeho předkové předpokládali, že „země bude křižována hady ze železa", což je údajně odkaz na výstavbu železnice po celé Severní Americe. Pátá se týkala toho, že „země bude proťata obří pavoučí sítí", což podle mnohých souvisí s telefony a internetovou komunikací.

Šesté proroctví se týká zavedení silnic a dálnic poté, proroctví uvádí, že „země bude protkána řekami z kamene, které tvoří obrázky na slunci". „Uslyšíte o černém moři, kvůli kterému umře mnoho tvorů a mnoho mladých lidí, kteří budou nosit dlouhé vlasy, jako má můj lid, a kteří vstoupí do kmenů, kde se budou učit způsobům a moudrosti," uvedl před desítkami let Bílé Pírko.

Podle těch, kteří proroctví věří, odkazují zmínky o černém moři k havárii ropné plošiny Deepwater Horizont z roku 2010, lidé s dlouhými vlasy pak znamenají éru hippie a 60. a 70. léta nejen v USA.

Existuje ještě jedno proroctví, které se zatím nenaplnilo a které vyvolává obavy. „Uslyšíte o příbytku v nebesích, vysoko nad Zemí, který spadne a způsobí velkou havárii. Bude to vypadat jako modrá hvězda. Velmi brzy poté obřady mého lidu skončí," uvedl Bílé pírko.

Jeho slova se samozřejmě dají vykládat hned několika způsoby. Jak dodává server Express, někteří věří, že je to předpověď týkající se komety, která narazí do Země a způsobí vyhynutí planety. Jiní mají pocit, že jde o odkaz na čínský Tchien-kung 1 - modrý satelit, který ztratil spojení s Čínou na začátku tohoto roku. Předpokládá se, že dříve nebo později opět dopadne na Zemi.

Témata: konec světa | legenda
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo je největší nepřítel USA? Budete překvapeni

27.04.2018 10:32 Kdo je největší nepřítel Spojených států? Rusko? Čína? Nebo snad Írán? Ne, je to jejich dluh a ten…

Kalifornie je otřesena kauzou sériového vraha, při pátrání pomohl i…

27.04.2018 10:15 Sacramento - Muž obviněný ze série vražd a znásilnění v Kalifornii byl po mnoha letech marného…

Jak se bránit útokům autem? Takhle to dělají v zahraničí

27.04.2018 09:15 Toronto - Nedávné tragické události z kanadského Toronta opět ukázaly, že vražedné útoky za pomocí…

Právo na sex? Útok v Torontu odhalil zvrácené myšlení generace incelů

27.04.2018 08:06 Aktualizováno NÁZOR – Pondělní útok dodávkou v Torontu, který zabil 10 lidí a dalších 13 zranil, šokoval a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama