Zde je seznam jmen, jděte a zabíjejte. Hackeři z IS poslali svým věrným velmi jasné instrukce

Washington - Skupina hackerů podporujících známou teroristickou skupinu Islámský stát zveřejnila seznam obsahující tisíce jmen a adres občanů především Spojených států a Velké Británie. Právě na tyto cíle by se podle hackerů měli zaměřit osamělí vlci připravení k útoku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

hacker

Seznam čítající 8786 jmen zveřejnila skupina hackerů napojených na IS, která si říká United Cyber Caliphate (UCC). Informovala o tom skupina SITE, která se věnuje monitorováním činnosti teroristů.

Spolu se seznamem bylo zveřejněno asi šestiminutové video, které obsahuje výhrůžky mířené přímo na prezidenta USA Donalda Trumpa. „Zabijte je kdekoliv, kde je potkáte,“ nařizují džihádisté svým věrným na Západě.

Tato fráze a podobné pokyny se na sociálních sítích objevují poměrně běžně, Islámská stát se tímto způsobem snaží podněcovat své příznivce, aby z vlastní iniciativy prováděli útoky.

„Máme zprávu pro lidi v USA a co je nejdůležitější - pro vašeho prezidenta Trumpa,“ říká skupina. „Vězte, že proti vám budeme i nadále vést válku. Vězte, že vaše protiútoky nás jen posílí. UCC zahájí nový krok ve válce proti vám,“ dodali hackeři.

Dne 16. března skupina UCC zveřejnila video, ve kterém říká, že její vůdce Osed Agha byl zabit při americkém náletu. Hackeři slibovali odplatu za jeho zabití. Skupina slíbila, že „bude pokračovat ve své práci“. Pak se v záběru objevila hořící americká vlajka.

V červenci 2016 skupina hackerů vydala další seznam cílů. Podle SITE seznam obsahoval 1,700 jmen jednotlivců včetně zástupců křesťanských kostelů a židovských synagog ve Spojených státech. FBI v minulosti uvedla, že navázala kontakt s těch, kteří jsou na těchto seznamech. Šlo prý o rutinní proceduru „s cílem přesvědčit potenciální oběti, že mohou být v ohrožení.“

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Donald Trump dva dny po volbách blahopřál Putinovi

20.03.2018 17:28 Washington/Moskva - Americký prezident Donald Trump dnes telefonicky hovořil se svým ruským…

Přístup k moři? Spor dvou států se vleče od roku 1904, nyní spěje do finále

20.03.2018 15:52 Haag - Vleklý spor Bolívie a Chile, kvůli němuž tyto dvě země už 40 let udržují diplomatické styky…

Střelba v americkém Marylandu: Tři mrtví a tři zranění

20.03.2018 15:05 Washington - Při střelba v americkém státě Maryland zemřeli tři lidé a tři další jsou zraněni.…

V Mississippi platí přísný protipotratový zákon, už čelí žalobě

20.03.2018 08:20 Jackson - Guvernér amerického státu Mississippi v pondělí podepsal nový protipotratový zákon, který…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama