Trump byl sesazen, všechno bude v pořádku. Američanka chtěla umírajícímu muži udělat radost

Washington - V USA opět ožila debata o možném sesazení Donalda Trumpa Kongresem v procesu takzvaného impeachmentu, Podle některých by mohl být nahrazen viceprezidentem Mikem Pencem. Novou debatu vyvolala poměrně běžná věc - úmrtí jednoho amerického občana.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Trumpova floridská rezidence vyvolává rozruch

Když Američan Michael Elliott zemřel, poslední hlas, který slyšel, patřil jeho ex-manželce a nejlepší přítelkyni v jedné osobě. V krátkém telefonickém rozhovoru řekla mu, co si přál před smrtí slyšet. „Řekla jsem mu, že všechno bude v pořádku,“ cituje Teresu Elliottovou deník The Washington Post. „A že Donald Trump byl sesazen.“

Michael Elliott zemřel „mírumilovně“, obklopen přáteli a sousedy ve svém domě na předměstí Portlandu ve státě Oregon. Alespoň podle nekrologu, který byl zveřejněn v tamním deníku Oregonian.

Michael Elliott byl dlouholetý demokrat a velmi se zajímal o politiku. Byl zděšen současnou politickou situaci. Domníval se, že prezident Trump je „odporné individuum,“ uvedla Teresa Elliott. Na otázku, co konkrétně její bývalý manžel řekl o Trumpovi, odpověděla: „Nic, co byste mohli tisknout.“

Řekla, že svému bývalému manželovi tuto falešnou zprávu řekla, protože chtěla, aby zemřel a v mysli měl šťastnou myšlenku.

Profesor předpověděl, že Trump bude sesazen a nahrazen Pencem

To, zda Trump bude sesazen Kongresem v procesu takzvaného impeachmentu, je předmětem dlouhé veřejné diskuse v USA, která začala už před prezidentskými volbami v listopadu 2016.

Allan J. Lichtman, americký profesor historie, ještě před volbami předpověděl, že Trump se stane prezidentem.  Už v září deníku The Washington Post řekl, že pokud bude zvolen, bude realitní magnát sesazen republikánskými členy Kongresu, kteří by raději měli za prezidenta současného Trumpova zástupce Mikea Penceho.

Nyní, jen několik měsíců poté, co nastoupil do úřadu Trump, Lichtman napsal knihu : „Důvody pro impeachment“. „Nechtějí Trumpa jako prezidenta, protože jej nelze ovládat. On je nepředvídatelný. Byli by rádi, kdyby to byl Pence - naprosto konzervativní, kontrolovatelný republikán,“ řekl Lichtman deníku. „A jsem si jistý, že Trump dá někomu důvody pro sesazení - a to buď tím, že udělá něco, co ohrožuje bezpečnost státu, nebo proto, že pomáhá své peněžence,“ dodal.

Únorové  národní hlasování podle agentury Public Policy Polling ukázalo, že Američané jsou v otázce možného sesazení Trumpa poměrně rovnoměrně rozděleni na dva tábory kolem obvinit Trumpa. Původně se pro tuto možnost vyslovilo 35 procent dotazovaných, tento počet se podle dat z 10. února zvýšil na 46 procent.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákaz burek je krutý vtip? Přístup k ženám se musí změnit, burcuje…

22.10.2017 00:01 NÁZOR – Québec se stal zatím posledním místem, kde bylo částečně zakázáno zahalování tváře, přičemž…

Podle Trumpa je dobytí Rakky zlomový bod tažení proti IS

21.10.2017 23:55 Washington - Dobytí syrské Rakky, bašty radikálního hnutí Islámský stát (IS), je zlomovým průlomem…

Trump by mohl do čela centrální banky navrhnout Powella a Taylora

21.10.2017 09:05 Washington - Do dvou nejvyšších funkcí v americké centrální bance (Fed) by mohly být jmenováni…

Básník Pablo Neruda podle expertů nezemřel na rakovinu. Byl otráven?

21.10.2017 08:30 Santiago de Chile – Slavný chilský básník Pablo Neruda nezemřel na rakovinu, jak je uvedeno v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama