Vražda každých 13 hodin. Trump poslal do Chicaga federály pro boj se zločinem

Chicago - Americký prezident Donald Trump v lednu pohrozil představitelům Chicaga, že když nesníží vysokou míru zločinnosti, zasáhne federální vláda. Dnes do velkoměsta, které sužuje kriminalita, poslal federální činitele.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Policie USA

Od začátku roku bylo ve městě zastřeleno 309 lidí a dalších 1444 postřeleno. Na takzvaných střeleckých hodinách pak server udává, že ve městě je postřelen člověk každé dvě hodiny a 28 minut, každých zhruba 13 hodin se pak odehraje vražda.

"Zločin a zabíjení dosáhly v Chicagu rozměrů epidemie, proto posílám federální pomoc. Letos bylo v Chicagu 1714 přestřelek!" napsal dnes Trump. V lednu jen několik dní po složení prezidentské přísahy varoval městské úřady, že když proti zločinu nezakročí, vyšle tam federální činitele.

Policie v Chicagu tehdy v reakci na Trumpův tweet uvedla, že má zájem o partnerství s ministerstvem spravedlnosti, FBI, Agenturou pro potírání narkotik (DEA) a Úřadem pro kontrolu alkoholu, tabáku, palných zbraní a výbušnin (ATF). Do města ve čtvrtek přijelo asi 20 dalších agentů ATF, kteří spolupracují s policií města Chicaga a také státu Illinois.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Terorismus je častější, přináší však méně obětí, uvádí statistika

18.11.2017 17:26 Aktualizováno New York - Statistiky amerického Institutu ekonomie a míru (IEP) nazvané Globální index terorismu…

Trump zastavil kontroverzní povolení dovážet sloní trofeje z Afriky

18.11.2017 12:38 Washington - Americký prezident Donald Trump "zmrazil" kontroverzní rozhodnutí vládních úřadů…

Americká armáda vytvořila na obloze obří penis. Vedení zuří

18.11.2017 10:07 Washington - Příslušníci amerického námořního letectva si v rámci vzdušného cvičení zašprýmovali.…

Občanská válka v USA? Vlivný poradce hovoří o totální změně

18.11.2017 10:00 Aktualizováno NÁZOR - V americké Demokratické straně se šíří zvěsti o údajné občanské válce souběžně s tím, jak…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama