Hadi místo chipsů? Z Hong Kongu přijel nelegální balíček

Los Angeles – V úterý policisté zatkli muže z Los Angeles, který plánoval pašovat živé a silně jedovaté kobry královské. Jak chtěl tato nebezpečná zvířata přepravovat? V plechovkách po bramborových chipsech.

Přidejte svůj názor

Královská kobra - ilustrační foto

Čtyřiatřicetiletý Rodrigo Franco byl obviněn z ilegálního dovozu zboží do Spojených států, policie ho spojila s balíkem z Hong Kongu, který zachytili američtí celníci 2. března. Tento balík obsahoval tři hady, kteří byli dlouzí 0,6 metru.

V balíku byly kromě hadů také tři čínské želvy s měkkým krunýřem. Tyto želvy navíc trpěly vzácnou poruchou kožní pigmentace, která je známá jako albinismus. Ten den podle obžaloby Franco poslal balík se šesti chráněnými želvami.

Podle National Geographic je kobra královská známá pod latinským jménem Ophiophagus hannah a patří k nejdelším jedovatým hadům se svou délkou až 5 a půl metru. V ohrožení kobra dokáže zvednout třetinu své délky ze země.

Podle obžaloby se Franco během rozhovoru s policií přiznal, že mu před tím z Hong Kongu přišlo dohromady 20 kober královských ve dvou dávkách. Ty však prý zahynuly při převozu. Francovi zatím hrozí maximálně 20 let ve vězení, ačkoliv federální odsouzení obvykle vyžadují menší tresty.

Podle ABC News policisté získali povolení k domovní prohlídce Francova domu v Monterey park a našli mládě krokodýla Moreletova, několik kajmanek supích, kajmanek dravých a také démantovitých želv. Tato zvířata jsou americkými zákony chráněna.

Federální agenti také prohledali Francův telefon a našli zprávy, které si Franco posílal s někým v Asii o posílání želv a hadů mezi Hong Kongem a Spojenými státy. Franco ve zprávách uvedl, že už dříve dostal živé kobry a pět nových hadů chtěl dát někomu z příbuzných.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odvolávám, co jsem odvolal? USA nadále připravují summit s Kimem, oznámil…

27.05.2018 11:05 Washington - Spojené státy se nadále připravují na summit mezi americkým prezidentem Donaldem…

Odtajněné dokumenty: Kolumbijský exprezident měl vazby na narkobarona…

27.05.2018 09:54 Bogotá - Kolumbijský exprezident Álvaro Uribe měl podle nově odtajněných dokumentů z amerických…

Zneužití populárních loutek? Tvůrci pořadu pro děti podali žalobu

27.05.2018 09:40 Los Angeles - Tvůrci legendárního dětského pořadu Sezame, otevři se podali žalobu na distributora…

NATO se "rozšiřuje". V Latinské Americe bude mít prvního globálního…

27.05.2018 08:44 Bogotá - Kolumbie se příští týden jako první stát Latinské Ameriky stane takzvaným globálním…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama