Devítiletý chlapec se chce stát ochráncem vesmíru. A NASA odpověděla

Washington - Nedávno všemi světovými médii proběhla zpráva, že americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) hledá zaměstnance, který má chránit Zemi před mimozemskou hrozbou. Žadatel musí splňovat mnoho kritérií, mimo jiné například mít hluboké znalosti fyziky a matematiky. To však nezastavilo malého chlapce, který do NASA poslal dopis. Ještě překvapivější bylo, když chlapci odepsal samotný ředitel planetárního výzkumu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

NASA

Když si NASA podala inzerát na pozici "ochránce planety", hledala kandidáty s vysokým vzděláním a mnohaletými zkušenostmi. Však taky požadavky byly následující: Uchazeč musí alespoň rok pracovat ve službách státu, musí být zběhlý ve znalostech fyziky, inženýringu a matematiky. Měl by mít přehled i o "planetární ochraně". Větší šanci na úspěch budou mít také kandidáti, kteří prokáží diplomatické dovednosti.

Vysoké požadavky však vůbec nestály v cestě devítiletému chlapci. Žák čtvrté třídy bez váhání vesmírné agentuře napsal dopis a o místo požádal. Je skálopevně přesvědčený o své roli strážce galaxie:

Milá NASA,

mé jméno je Jack Davis a chtěl bych požádat o místo ochránce planety. Je mi sice jenom devět, ale myslím si, že na tu práci hodím. Jedním z důvodů je i to, že mi má sestra říká, že jsem mimozemšťan.

Navíc jsem viděl téměř všechny filmy z vesmíru a s mimozemšťany. Také jsem viděl Agenty Shieldu a doufám, že se brzy podívám na Muže v černém. Jdou mi také videohry. Jsem mladý, takže věřím, že bych se mohl naučit myslet jako mimozemšťan.

S pozdravem
Jack Davis
Strážce Galaxie
Čtvrtá třída

Obří agentura jako NASA mohla snadno hodit dopis do koše, ale stal se přesný opak. Ředitel planetárního výzkumu Jim Green se malému Jackovi rozhodl osobně odepsat a na žádost odpovědět.

img-responsive

NASA | foto: NASA

Milý Jacku,

Slyšel jsem, že jsi "Strážcem Galaxie" a chtěl by jsi být ochráncem planety pro NASA. Skvělé!

Ta pozice je suprová a důležitá práce. Zabývá se ochranou Země před maličkými mikroby, když přinášíme vzorky z Měsíce, asteroidů a Marsu. Také je to o ochraně dalších planet a měsíců před našimi bacily, když zodpovědně zkoumáme solární systém.

Vždycky hledáme perspektivní vědce a techniky, kteří by nám mohli pomoci, takže doufám, že budeš dobře studovat a bude se ti dařit ve škole. Budeme se těšit, že o tobě v NASA ještě uslyšíme!''

S pozdravem
Dr. James L. Green
Ředitel divize planetárního výzkumu

NASA později dodala, že jde o skutečně důležitou práci. „Možná, že pozice ochránce planety v realitě není úplně to, co si každý pod názvem představí, i přesto hraje velmi důležitou roli v propagaci zodpovědného zkoumání našeho solárního systému a případné kontaminace naší či cizí planety,“ vysvětlili zástupci agentury.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Argentinská vláda odvolala po tragédii ponorky šéfa námořnictva

16.12.2017 17:42 Buenos Aires - Argentinský ministr obrany odvolal šéfa námořnictva kvůli tragédii ponorky San Juan.

Slavný zastánce režimu KLDR: Kim Čong-un je nespíš blázen, chová se jako…

16.12.2017 13:44 Aktualizováno New York - Americká basketbalová legenda Dennis Rodman, která je známá svým přátelstvím se…

Oscarový herec Dustin Hoffman čelí dalšímu nařčení z obtěžování

16.12.2017 10:31 New York - Amerického oscarového herce Dustina Hoffmana obvinily další tři ženy ze sexuálního…

Kanadská policie vyšetřuje podezřelé úmrtí miliardáře a jeho ženy

16.12.2017 07:37 Toronto - Kanadská policie vyšetřuje podezřelé úmrtí miliardáře a filantropa Barryho Shermana a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama