Sankce krizi ve Venezuele nevyřeší, varuje OSN

Ženeva/Caracas – Ani uvalení sankcí na Venezuelu nevyřeší stále se prohlubující krizi v zemi, která už teď trpí nedostatkem potravin a léků. Myslí si to Idrís Džazajri z Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva. Jeho slova cituje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

OSN

USA ve středu uvalily sankce na osm venezuelských činitelů včetně bratra zesnulého prezidenta Huga Cháveze. Důvodem je podle Washingtonu jejich role při formování opozicí bojkotovaného Ústavodárného shromáždění, které USA ani řada dalších zemí neuznávají.

Ani sankce prý ale nic nevyřeší. „Sankce by ještě zhoršily situaci obyvatel Venezuely, kteří už teď trpí kvůli ochromující inflaci a omezenému přístupu k potravinám a lékům...Naléhavě proto prosím státy vyhnout se sankcím, které nejsou schváleny Radou bezpečnosti OSN," uvedl Džazajri, který se zabývá negativními dopady jednostranných donucovacích opatření na lidská práva.

Od dubna zmítají Venezuelou protesty, při nichž přišlo o život více než 125 lidí. Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva využívají venezuelské bezpečnostní složky nadměrnou sílu k potlačení protestů.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mučení vězňů na Guantánamu pokračuje, burcuje OSN

13.12.2017 19:00 Ženeva - Jeden z vězňů zadržovaných na americké vojenské základně Guantánamo je nadále vystaven…

Temná minulost nového velvyslance USA v Česku? Byl zapleten do aféry…

13.12.2017 16:15 Praha - Prezident Miloš Zeman 6.prosince převzal pověřovací listiny nového amerického velvyslance…

Rusko opět jen lže, vojáky ze Sýrie stahovat nebude, čílí se Spojené státy

13.12.2017 15:53 Aktualizováno Washington - Spojené státy vyslovily skepsi nad slovy ruského prezidenta Vladimira Putina o tom, že…

Neumíš ochránit svoji zemi, chcípni! Terorista z New Yorku poslal vzkaz…

13.12.2017 14:42 Aktualizováno New York - V pondělí došlo v New Yorku k dalšímu teroristickému útoku. Sebevražedný atentátník z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama