Peru vyhostilo velvyslance Venezuely

Lima - Peru oznámilo vyhoštění venezuelského velvyslance, svůj krok zdůvodnilo "narušením demokratického pořádku ve Venezuele".

Přidejte svůj názor

Venezuela, ilustrační foto

Informovala o tom v noci na dnešek agentura EFE. Venezuelský velvyslanec Diego Molero Bellavia musí Peru opustit do pěti dnů.

Peruánské ministerstvo zahraničí oznámilo vyhoštění Molera poté, co dostalo protestní nótu od Venezuely. V nótě, kterou Peru odmítlo jako neopodstatněnou, si režim venezuelského prezidenta Nicoláse Madura stěžoval na schůzku zástupců více než desítky zemí, kterou tento týden hostilo Peru.

Na úterním setkání ministři zahraničí či jejich zástupci z 11 zemí Latinské Ameriky a Kanady kritizovali venezuelský režim za porušování lidských práv. Peruánský ministr zahraničí Ricardo Luna či brazilský ministr Aloisio Nunes na schůzce v Limě označili venezuelský režim za diktaturu.

V takzvané Limské deklaraci zástupci více než desítky amerických zemí odmítli nový zákonodárný orgán, který ustavil prezident Maduro a oznámili, že jako jediný legitimní zákonodárný orgán uznávají parlament vzešlý z voleb v roce 2015. V něm má většinu opozice, vláda ale parlament neuznává a nejvyšší soud nakloněný Madurovi od loňska práci poslanců blokuje.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K ISS vyrazila loď Dragon soukromé společnosti SpaceX

15.12.2017 20:09 Mys Canaveral - Po několika odkladech dnes z Mysu Canaveral na Floridě úspěšně odstartovala raketa…

Rusko Spojeným státům s KLDR nepomáhá, postěžoval si Trump

15.12.2017 19:22 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump prohlašuje, že by Rusko mělo Spojeným státům více…

Proč jsou USA závislé na vojenské intervence v cizích zemích?

15.12.2017 18:02 Aktualizováno Washington - Spojené státy americké měli celkem 46 vojenských zahraničních misí v letech od 1948 do…

Senátor McCain je na tom zle. Přestává mluvit, léčba nádoru má vedlejší…

15.12.2017 14:19 Washington - Léčba republikánského senátora Johna McCaina, který trpí glioblastomem, má vedlejší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama