Peru vyhostilo velvyslance Venezuely

Lima - Peru oznámilo vyhoštění venezuelského velvyslance, svůj krok zdůvodnilo "narušením demokratického pořádku ve Venezuele".

Přidejte svůj názor

Venezuela, ilustrační foto

Informovala o tom v noci na dnešek agentura EFE. Venezuelský velvyslanec Diego Molero Bellavia musí Peru opustit do pěti dnů.

Peruánské ministerstvo zahraničí oznámilo vyhoštění Molera poté, co dostalo protestní nótu od Venezuely. V nótě, kterou Peru odmítlo jako neopodstatněnou, si režim venezuelského prezidenta Nicoláse Madura stěžoval na schůzku zástupců více než desítky zemí, kterou tento týden hostilo Peru.

Na úterním setkání ministři zahraničí či jejich zástupci z 11 zemí Latinské Ameriky a Kanady kritizovali venezuelský režim za porušování lidských práv. Peruánský ministr zahraničí Ricardo Luna či brazilský ministr Aloisio Nunes na schůzce v Limě označili venezuelský režim za diktaturu.

V takzvané Limské deklaraci zástupci více než desítky amerických zemí odmítli nový zákonodárný orgán, který ustavil prezident Maduro a oznámili, že jako jediný legitimní zákonodárný orgán uznávají parlament vzešlý z voleb v roce 2015. V něm má většinu opozice, vláda ale parlament neuznává a nejvyšší soud nakloněný Madurovi od loňska práci poslanců blokuje.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Integrace migrantů je nemožná? Zkušenosti z USA jsou překvapivé

22.08.2017 00:01 NÁZOR - Násilnosti rozpoutané bílými rasisty ve virginském Charlottesville dne 12. srpna…

Trump zřejmě oznámí navýšení počtu vojáků v Afghánistánu

21.08.2017 21:13 Washington - Americký prezident Donald Trump pravděpodobně schválí mírné zvýšení počtu amerických…

Američané žádají prošetření čínských celních kvót na dovoz zemědělských…

21.08.2017 20:58 Ženeva – USA požádaly Světovou obchodní organizaci (WTO), aby prošetřila čínský systém celních kvót…

ŽIVĚ: Unikátní fenomén. Sledujte plné zatmění Slunce

21.08.2017 20:42 Aktualizováno Washington - Američané sledují první zatmění Slunce pozorovatelné ze svého území po 99 letech. Jde…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama