V Bílém domě probíhá skrytá válka. Kulturní marxisté chtějí odstranit Trumpa, tvrdí kontroverzní memorandum

Washington - Donald Trump se neostýchá projevit své sympatie ke konspiračním teoriím. Jeho kampaň je účinně využívala a jádro jeho příznivců se rekrutuje z řad tzv. alternativní pravice (alt-right), kteří věří v celosvětové spiknutí mocných, bohatých liberálů. Nyní se odhalilo, že příznivci alternativní pravice se nacházejí i Národní bezpečností radě (NSC). Bílým domem koluje kontroverzní memorandum, které popisuje Trumpa jako oběť špinavých úkladů globalizátorů, bankéřů, islamistů i republikánů, pro něž je existenciální hrozbou.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bílý dům, Washington D.C., USA

Sedmistránkový dokument z května 2017 je nazván „POTUS & Political Warfare" neboli „Prezident USA (POTUS – President of the United States of America) a politická válka.“ Autorem memoranda je Rich Higgins, který působil v kanceláři strategického plánování v NSC a který byl spojen s bývalým poradcem pro národní bezpečnost Michaelem Flynnem. 27. července byl za své memorandum propuštěn.

Memo ukazuje podle Foreign Policy (FP) na širší politický konflikt uvnitř Bílého domu mezi příznivci alternativní pravice, Flynna a Trumpa a současným vedením, jmenovitě současným poradcem pro národní bezpečnost H. R. McMasterem. Přestože McMaster nebyl v dokumentu přímo jmenován, jasně se na něj nepřímo odkazuje jako na člena skupiny stojící proti Trumpovi, tvrdí zdroj obeznámený s memorandem a s ním souvisejícími událostmi. Jakmile  McMaster začal dokument číst, věděl, že je dokument o něm a vyhodil Higginse.

Válka v Bílém domě

Podle dvou zdrojů FP byla skutečnost, že Higgins je autorem v Bílém domě cirkulujícího mema, objevena během „rutinního bezpečnostního" auditu komunikace zaměstnanců NSC. Podle jiného zdroje však bylo nalezeno v rámci honu na údajné spolupracovníky pravicového blogera Mikea Cernovichova mezi zaměstnanci NSC. Cernovich vzbudil podezření svým velmi dobrým vhledem do vnitřního fungování NSC a McMaster – proti kterému vede Cernovich intenzivní kampaň – došel k názoru, že mu někteří zaměstnanci NSC dodávají informace. „McMaster byl prostě velmi, velmi posedlý tímto,  Cernovichem," sdělil FP vyšší administrativní úředník.

Po odchodu Higginse, který předtím pracoval na Trumpově kampani, se McMaster rozhodl vyčistit dům, tj. zbavit se zaměstnanců NSC spojených s memorandem, Flynnovi loajalisty  nebo prostě s těmi, s nimiž se neshodoval ohledně zahraniční politiky. Mezi propuštěnými jsou např.  Ezra Cohen-Watnick, vrchní zpravodaj NSC či Derek Harvey, který se zabýval portfoliem NSC na Středním východě.

Mezitím memo kolovalo po Bílém domě a dostalo se podle dvou zdrojů až k Donaldu Trumpovi mladšímu. Ten jej předal svému otci. Trump se později dozvěděl od Seana Hannityho, moderátora Fox News a blízkého přítele prezidenta, že autor mema byl propuštěn. Trump prý „zuřil", uvedl vrchní státní úředník a „stále zuří."

Účelem tohoto memoranda mělo být upozornění na to, čemu Trump čelí. „Memo možná bylo napsáno trochu šílené, jistě, ale není to špatné a Rich není blázen," řekl jeden úředník. „Není to samo o sobě špatné," uvedl jiný úředník. „Ve skutečnosti to vůbec není špatné. Ta ne špatná část je prostě, no, je myslím si trochu pohřbena pod některými z těch praštěnějších částí." Mnoho lidí uvnitř Bílého domu vidělo pouze první nebo dvě stránky nebo jen četli výňatky publikované magazínem The Atlantic, který na dokument poprvé upozornil, uvedlo několik zdrojů.

Co stojí v memorandu?

Memo uvádí, že Trump je pod útokem, který dalece překračuje obvyklou politickou kritiku a je otevřenou „politickou válkou“ vedenou z pozic kulturního marxismu. Tato válka probíhá skrze narativ (vyprávění rozvíjející určitý příběh) a zahrnuje manipulaci zpráv, tvrdí memo. Trump je napadán, protože představuje existenciální hrozbu pro tyto politicky korektní donucovací narativy, které kulturní marxismus rozvíjel po několik dekád. Ačkoliv Trumpova opozice operuje s těmito kulturně marxistickými narativy, nemusí její členové nutně být jejich příznivci, ale vždy z nich buď těží nebo jsou jimi zachyceni, poukazuje memorandum.

Memo uvádí seznam těchto opozičních skupin,které jsou v podstatě „obvyklými podezřelými“ konspiračních teorií: mainstreamová média, akademický svět, „tzv. hluboký stát (označení pro byrokratický systém nezpovídající se voličům a jednajícím podle vlastních zájmů), globální korporativisté a bankéři, demokratické vedení a islamisté. Zmiňováno je i republikánské vedení, které je „více vyděšené z toho, že bude nazýváno rasisty, sexisty, homofoby nebo islamofoby), než že selže v „podpoře a obranně Ústavy.“

Podle mema jde kulturním marxistům o rozvrat americké, potažmo západní civilizace. „Normální“ sexuální role jsou napadány a za vzor jsou dávány homosexuálové či transexuálové. Křesťanské jádro odumírá pod náporem multikulturního, politicky kulturního narativu diverzity, který staví na stejnou úroveň rozličné myšlenkové směry a prakticky vede k nihilismu. Kulturní marxismus, tvrdí memorandum,  je tak přirozeným spojencem islamistů, protože ničí jimi nenáviděnou západní civilizaci zevnitř.

V memorandu je z islámských skupin zvláště jmenováno Muslimské bratrstvo, které je zařazeno mezi „klíčové mezinárodní hráče,“ prosazující kulturně marxistické ideje jako je EU, OSN, Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE), Organizace islámské spolupráce (OIC) prosazující kulturně marxistické ideje. Tento důraz na Muslimské bratrstvo nepřekvapuje příliš členy NSC, protože Flynn byl skupinou posedlý - a tak i jeho příznivci, uvádí zdroj.

Memo končí naléhavou výzvou žádající obranu Trumpa, protože „obrana prezidenta Trumpa je obranou Ameriky.“ Trump je přirovnáván k Abrahámovi Lincolnovi, jenž jako Trump byl obklopen nepřáteli zvenčí i zevnitř a s jehož pádem by padla i Republika – a totéž, naznačuje memo, hrozí i nyní s Trumpem. „ Prezident může buď řídit nebo být řízen událostmi, je pro něj načase, aby je řídil,“ je konečná věta kontroverzního memoranda.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na ostrově se navzdory zákazu narodila holčička. Matka prý o těhotenství…

21.05.2018 09:01 Brasília - Na brazilském ostrově Fernando de Noronha se po 12 letech poprvé narodilo dítě, i když…

Maduro "nečekaně" vyhrál prezidentské volby, hlasy si kupoval…

21.05.2018 08:13 Aktualizováno Venezuela - Nedělní prezidentské volby ve Venezuele vyhrál dosavadní socialistický prezident…

Zazní válečné bubny? Pompeo přednese první projev jako šéf diplomacie USA

21.05.2018 07:14 Washington - Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes představí poprvé od svého nástupu do úřadu…

Sopka Kilauea chrlí "fontány" lávy, obyvatelé a turisté nemají kudy utéct

21.05.2018 07:07 Honolulu - Láva z havajského vulkánu Kilauea během dneška podle očekávání zablokovala dálnici,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama