Kim hrozil zbytečně, turisté jezdí na tichomořský Guam i přes jeho výhrůžku

Washington - Severní Korea údajně zkoumá, jak by zaútočila na americký tichomořský ostrov Guam. Na něj každoročně přicestují tisíce turistů zejména z Japonska a Jižní Koree. Výhrůžky KLDR se zatím nijak významně neprojevily na návštěvnosti, americký prezident Trump dokonce hovořil o tom, že Kim turisty na ostrov přilákal.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

ostrov Guam

Výhrůžky ze strany režimu Kim Čong-una nijak neodradili turisty od návštěvy tichomořského ostrova Guam. Zástupce jihokorejské cestovní agentury Modetour Won Hyung-jin pro CBS News sdělil, že jen někteří zákazníci projevili obavy, ale nikdo z nich svou plánovanou cestu na ostrov nezrušil. 

"Zdá se, že Severní Korea jednou nebo dvakrát ročně zesílí napětí a cestující se už stávají vůči těmto hrozbám necitliví," dodává Won. Jeho cestovní kancelář vyšle v průměru na Guam 5 tisíc turistů měsíčně. Na ostrově samotném žije 160 tisíc lidí, za minulý rok ho ale navštívilo 1,5 milionu turistů. Turismus je navíc významnou složkou pro tamní ekonomiku, třetina obyvatel pracuje v oblasti cestovního ruchu. 

Guam je klíčovou základnou americké armády, kterou využívají zejména její bombardéry a loďstvo. 

Ostrov je ale populární právě i pro zahraniční turisty. Ty může k návštěvě lákat řada písečných pláží s azurově modrou vodou. Nejvíce na ostrov cestují návštěvníci z Japonsko a Jižní Koree. Z Tokia nebo Soulu to je letecky tříhodinová cesta. V poslední době došlo nárůstu počtu turistů z Jižní Koree díky tomu, že z ní začalo nově létat pět nízkonákladových leteckých společností.

Výbor pro návštěvníky Guamu (The Guam Visitors Bureau) sice zaznamenal některé případy zrušení cesty, ale nejde o významný počet. Úřady očekávají co do návštěv velmi silný srpen. "Japonsko a Korea tvoří 90 procent příchozích. A to jsou státy, které leží mnohem blíž Severní Koree, než Guam," vysvětluje Antonio Muna, viceprezident výboru.

Americký prezident se dokonce domnívá, že Kimovy výhrůžky ostrov zviditelní a přilákají více turistů. Trump telefonoval s tamním republikánským guvernérem Eddiem Calvou v neděli. Guvernérovi sdělil, že Guam je "krásné místo". "Je to ráj. Máme 95procentní obsazenost a až se všechny tyhle věci uklidní, budeme mít obsazenost 110 procent," uvedl guvernér Calvo. 

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO se "rozšiřuje". V Latinské Americe bude mít prvního globálního…

27.05.2018 14:16 Aktualizováno Bogotá - Kolumbie se příští týden jako první stát Latinské Ameriky stane takzvaným globálním…

Bojové lodě USA operovaly u sporných čínských ostrovů, mohou nést řízené…

27.05.2018 12:01 Washington/Peking - Americké vojenské lodě dnes operovaly v blízkém okolí Paracelských ostrovů v…

Odvolávám, co jsem odvolal? USA nadále připravují summit s Kimem, oznámil…

27.05.2018 11:05 Washington - Spojené státy se nadále připravují na summit mezi americkým prezidentem Donaldem…

Odtajněné dokumenty: Kolumbijský exprezident měl vazby na narkobarona…

27.05.2018 09:54 Bogotá - Kolumbijský exprezident Álvaro Uribe měl podle nově odtajněných dokumentů z amerických…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama