Arnold Schwarzenegger kárá Trumpa. Připomněl mu poválečný život nacistů v Rakousku

Washington - Populární herec rakouského původu i bývalý guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger se vymezil proti postojům amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten dle jeho slov vyslal jasnou zprávu, že se nepostaví proti nenávisti a rasismu. Reagoval tak na protest v Charlottesville, který Trump nejednoznačně odsoudil.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Schwarzenegger, Arnold

"Neexistují dvě strany bigotnosti a neexistují dvě stránky nenávisti," uvedl bývalý guvernér Kalifornie Schwarzenegger v rozhovoru pro americký server ATTN. "Jestli si vyberete to, že budete pochodovat s vlajkou, která symbolizuje masakr milionů lidí, tak na to nejde nahlížet ze dvou stran," dodal. 

Schwarzeneggrova slova jsou v kontrastu s vyjádřením prezidenta Donalda Trumpa, který na úterní tiskové konferenci uvedl, že vina byla "na obou stranách". Komentoval tak nepokoje způsobené demonstrací bílých pravicových radikálů, při které byla usmrcena jedna žena a desítky lidí se zranily. Někdejší Terminátor jeho výrok ohodnotil jako "jasnou zprávu", že Trump nebude bojovat proti "nenávisti a rasismu". 

Zatímco Bílý dům nakonec vydal oficiální jednoznačné odsouzení nacionalistických skupin, které se zúčastnily akce, prezident opakovaně trval na svém nejednoznačném postoji. To vyvolalo rozsáhlou kritiku a pohrdání i od vojenských vůdců, demokratů, a dokonce i některých republikánských zákonodárců.

Schwarzenegger v minulosti působil jako republikánský politik, v minulosti se několikrát ostře vyhranil vůči Trumpovi. Naposledy při předvolební kampani, kdy podpořil jeho rivala Johna Kasicha a při oznámení, že USA odstupují od Pařížské klimatické dohody. 

"Jedinou cestou, jak porazit hlučné a naštvané hlasy nenávisti, je čelit jim ještě hlasitějším a rozumnějším hlasem, a to zahrnuje i vás, pane prezidente Trumpe," řekl Schwarzenegger v rozhovoru. Bývalý guvernér pochází z Rakouska a známý se stal díky hollywoodským bijákům. Neonacisty a pravicové radikály odsuzuje už z podstaty, protože vyrůstal v zemi, která se musela vypořádat s následky nacismu za druhé světové války.

"Byl jsem obklopen zlomenými muži, muži, kteří přišli z války se šrapnelem a vinou, muži, kteří svou misi zasvětili zatracené ideologii," řekl Schwarzenegger, který se narodil dva roky po válce. "Můžu vám říct, že tihle duchové, které obdivujete, žili zbytek svého života ve studu a teď odpočívají v pekle," dodal. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zneužití populárních loutek? Tvůrci pořadu pro děti podali žalobu

27.05.2018 09:40 Los Angeles - Tvůrci legendárního dětského pořadu Sezame, otevři se podali žalobu na distributora…

NATO se "rozšiřuje". V Latinské Americe bude mít prvního globálního…

27.05.2018 08:44 Bogotá - Kolumbie se příští týden jako první stát Latinské Ameriky stane takzvaným globálním…

Emotivní setkání v Bílém domě: Trump přijal Američana, který byl vězněn ve…

27.05.2018 07:53 Washington - Americký prezident Donald Trump v Bílém domě přivítal propuštěného Američana, který…

Summit KLDR-USA přeci jen bude? Kim vyjádřil "pevnou vůli" setkat se s…

27.05.2018 05:55 Pchjongjang/Washington - Vůdce KLDR Kim Čong-un dnes vyjádřil "pevnou vůli" setkat se se svým…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama