Charity už nechtějí do Trumpova luxusního sídla, akce budou kvůli prezidentovým výrokům pořádat jinde

Washington - Trumpova slova k násilnostem v Charlottesville mají dohru. Od amerického prezidenta se odklánějí některé charitativní organizace, které už nechtějí mít nic spolčeného s Trumpovým luxusním sídlem na Floridě Mar-a-Lago.

Přidejte svůj názor

Trumpova floridská rezidence vyvolává rozruch

Americká společnost pro rakovinu a Clevelandská klinika ve čtvrtek podle stanice CBS News oznámily, že nebudou pořádat charitativní akce v luxusním sídle Donalda Trumpa na Floridě. V středisku Mar-a-Lago měly obě charity naplánované akce na příští rok. K odvolání akcí se rozhodly kvůli Trumpovým slovům, kterými komentoval vlnu násilí při demonstraci v Charlottesville ve Virginii.

Obě organizace pořádají dobročinné akce v Trumpově sídle už po mnoho let. Americká společnost pro rakovinu uvedla, že musí zvážit své "hodnoty" a "závazky k rozmanitosti", na konkrétní Trumpovy výroky se neodvolala. 

"Když jsme si vybrali pro svou akci a večeři v roce 2018 Mar-a-Lago, vybrali jsme si toto místo z několika důvodů, jako je cena a a požadavky pronájmu," stojí v prohlášení společnosti.V něm se mluví i o jistých "hodnotách" a "závazku k odlišnosti". " S našimi dobrovolníky zkoumáme další příležitosti a potenciální nová místa. Velkorysá podpora komunitních dobrovolníků a dárců je rozhodující pro naše životní úlohy. Pouze sjednocením řešíme nejtěžší výzvy naší společnosti, včetně snížení bolesti a utrpení rakoviny," dodává společnost. 

Clevelandská klinika se ke zrušení akce dobrala "pečlivou úvahou". 

Prezident Trump řekl na úterní tiskové konference, že tam (na protestu v Charlottesville) byli "někteří fajn lidi" a že lidé "na obou stranách" zodpovídají za násilí.  Za výroky si vysloužil i kritiku ze svých vlastních republikánských řad. Trump je momentálně ve svém soukromém klubu v New Jersey, kde tráví sedmnáct dní dovolené.

Demokratický kongresman Bennie Thompson ocenil rozhodnutí charit, které označil za "působivé". Zároveň vyjádřil lítost, že se charity musely uchýlit k takovému kroku. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mansonova vražedkyně zůstane za mřížemi, guvernér propuštění opět zamítl

20.01.2018 10:14 Los Angeles - Kalifornský guvernér zamítl podmínečné propuštění Leslie Van Houtenové (68),…

Kolumbie čelí náporu uprchlíků. Dorazilo už 550 tisíc Venezuelanů

20.01.2018 10:05 Bogotá/Caracas - Venezuelané hromadně opouštějí svou zvídačenou vlast. V sousední Kolumbii už jich…

V USA dražili Hilterův luxusní mercedes, nikdo ho nekoupil

20.01.2018 09:20 Scottsdale (USA) - Aukční síň Worldwide Auctioners dala do dražby Hitlerův luxusní kabriolet…

Trumpova vláda je bez peněz. Jste břídilové, vzkázal Bílý dům demokratům

20.01.2018 09:09 Washington - Senát USA se nedokázal včas dohodnout na dočasném rozpočtu pro federální vládu, která…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama