Charity už nechtějí do Trumpova luxusního sídla, akce budou kvůli prezidentovým výrokům pořádat jinde

Washington - Trumpova slova k násilnostem v Charlottesville mají dohru. Od amerického prezidenta se odklánějí některé charitativní organizace, které už nechtějí mít nic spolčeného s Trumpovým luxusním sídlem na Floridě Mar-a-Lago.

Přidejte svůj názor

Trumpova floridská rezidence vyvolává rozruch

Americká společnost pro rakovinu a Clevelandská klinika ve čtvrtek podle stanice CBS News oznámily, že nebudou pořádat charitativní akce v luxusním sídle Donalda Trumpa na Floridě. V středisku Mar-a-Lago měly obě charity naplánované akce na příští rok. K odvolání akcí se rozhodly kvůli Trumpovým slovům, kterými komentoval vlnu násilí při demonstraci v Charlottesville ve Virginii.

Obě organizace pořádají dobročinné akce v Trumpově sídle už po mnoho let. Americká společnost pro rakovinu uvedla, že musí zvážit své "hodnoty" a "závazky k rozmanitosti", na konkrétní Trumpovy výroky se neodvolala. 

"Když jsme si vybrali pro svou akci a večeři v roce 2018 Mar-a-Lago, vybrali jsme si toto místo z několika důvodů, jako je cena a a požadavky pronájmu," stojí v prohlášení společnosti.V něm se mluví i o jistých "hodnotách" a "závazku k odlišnosti". " S našimi dobrovolníky zkoumáme další příležitosti a potenciální nová místa. Velkorysá podpora komunitních dobrovolníků a dárců je rozhodující pro naše životní úlohy. Pouze sjednocením řešíme nejtěžší výzvy naší společnosti, včetně snížení bolesti a utrpení rakoviny," dodává společnost. 

Clevelandská klinika se ke zrušení akce dobrala "pečlivou úvahou". 

Prezident Trump řekl na úterní tiskové konference, že tam (na protestu v Charlottesville) byli "někteří fajn lidi" a že lidé "na obou stranách" zodpovídají za násilí.  Za výroky si vysloužil i kritiku ze svých vlastních republikánských řad. Trump je momentálně ve svém soukromém klubu v New Jersey, kde tráví sedmnáct dní dovolené.

Demokratický kongresman Bennie Thompson ocenil rozhodnutí charit, které označil za "působivé". Zároveň vyjádřil lítost, že se charity musely uchýlit k takovému kroku. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jamajka má radost, celé Německo o ní po volbách mluví

26.09.2017 12:18 Berlín - Po nedělních parlamentních volbách v Německu to vypadá, že jedinou schůdnou koalicí bude…

Irák jako dárek Islámskému státu? Američané neuspějí, mínil Husajn. Podle…

26.09.2017 10:39 Washington - Bývalý agent CIA John Nixon jako první vyslýchal někdejšího iráckého vůdce Saddáma…

Zeman a Babiš ohrožují NATO a zájmy USA, varuje americký server

26.09.2017 09:43 Washington/Praha - Americký zpravodajský server Independent Journal Review (IJR) v komentáři…

V Mexiku jsou po zemětřesení ohroženy pádem stovky budov

26.09.2017 08:23 Mexiko - Po ničivém zemětřesení z minulého týdne se mohou v Mexiku zřítit stovky budov. Na úřady se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama