USA propadly šílenství, po 99 letech nastane zatmění Slunce

Washington - Zatím poslední úplné zatmění Slunce mohli lidé napříč celými Spojenými státy pozorovat před 99 lety. Výjimečný úkaz opět nastane v pondělí 21. srpna a média horečnatě na tuto událost připravují národ.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zatmění slunce

Tisíce nadšenců si kvůli vzácné podívané berou dovolenou. "Bude to nejkrásnější věc, kterou jste ve svém životě viděli," řekl agentuře Reuters člen Americké astronomické společnosti Michael Zeiler.

Zatmění sice bude k vidění po celé zemi, možnost pozorovat, jak Měsíc na necelé tři minuty zcela zakryje Slunce budou však mít pouze lidé v úzkém pásu procházejícím od severozápadu k jihovýchodu USA. Od Oregonu přes převážně venkovské státy Idaho, Wyoming a Nebraska bude úplné zatmění postupovat do Kansasu, Missouri, Tennessee a Georgie až po Jižní Karolínu na východním pobřeží.

zdroj: YouTube

Zvláště první jmenované státy, které nejsou příliš zvyklé na turisty, se chystají na jejich nápor. Hotely hlásí naplněné pokoje, úřady se chystají na kolony na silnicích. Správci místních lesů varují, že vzhledem k suchému a teplému počasí posledních dnů hrozí velké nebezpečí požárů.

Naopak spokojení jsou prodejci suvenýrů. V Oregonu, kde je legální prodej marihuany, se stala hitem "měsíční tráva", po jejímž vykouření lidé údajně uvidí zatmění úplně nejdokonaleji.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump zastavil kontroverzní povolení dovážet sloní trofeje z Afriky

18.11.2017 12:38 Washington - Americký prezident Donald Trump "zmrazil" kontroverzní rozhodnutí vládních úřadů…

Terorismus je častější, přináší však méně obětí, uvádí statistika

18.11.2017 11:39 Aktualizováno New York - Statistiky amerického Institutu ekonomie a míru (IEP) nazvané Globální index terorismu…

Americká armáda vytvořila na obloze obří penis. Vedení zuří

18.11.2017 10:07 Washington - Příslušníci amerického námořního letectva si v rámci vzdušného cvičení zašprýmovali.…

Občanská válka v USA? Vlivný poradce hovoří o totální změně

18.11.2017 10:00 Aktualizováno NÁZOR - V americké Demokratické straně se šíří zvěsti o údajné občanské válce souběžně s tím, jak…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama