USA propadly šílenství, po 99 letech nastane zatmění Slunce

Washington - Zatím poslední úplné zatmění Slunce mohli lidé napříč celými Spojenými státy pozorovat před 99 lety. Výjimečný úkaz opět nastane v pondělí 21. srpna a média horečnatě na tuto událost připravují národ.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zatmění slunce

Tisíce nadšenců si kvůli vzácné podívané berou dovolenou. "Bude to nejkrásnější věc, kterou jste ve svém životě viděli," řekl agentuře Reuters člen Americké astronomické společnosti Michael Zeiler.

Zatmění sice bude k vidění po celé zemi, možnost pozorovat, jak Měsíc na necelé tři minuty zcela zakryje Slunce budou však mít pouze lidé v úzkém pásu procházejícím od severozápadu k jihovýchodu USA. Od Oregonu přes převážně venkovské státy Idaho, Wyoming a Nebraska bude úplné zatmění postupovat do Kansasu, Missouri, Tennessee a Georgie až po Jižní Karolínu na východním pobřeží.

zdroj: YouTube

Zvláště první jmenované státy, které nejsou příliš zvyklé na turisty, se chystají na jejich nápor. Hotely hlásí naplněné pokoje, úřady se chystají na kolony na silnicích. Správci místních lesů varují, že vzhledem k suchému a teplému počasí posledních dnů hrozí velké nebezpečí požárů.

Naopak spokojení jsou prodejci suvenýrů. V Oregonu, kde je legální prodej marihuany, se stala hitem "měsíční tráva", po jejímž vykouření lidé údajně uvidí zatmění úplně nejdokonaleji.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pentagon přiznal: V Afghánistánu se nic nelepší, Tálibán má navrch

22.05.2018 10:08 Washington - Optimistická prohlášení o zlepšení bezpečnostní situace v Afghánistánu neodpovídají…

Trump nedodržuje zásady bezpečné komunikace, experti jsou na mrtvici

22.05.2018 08:17 Washington - Americký prezident používá mobilní telefony, které nejsou vybaveny bezpečnostními…

Počet obětí letecké katastrofy na Kubě vzrostl, aerolinky čelí ostré…

22.05.2018 07:09 Havana - Bilance obětí pátečního leteckého neštěstí na Kubě vzrostla na 111 poté, co v nemocnici…

Venezuelské volby nebyly svobodné, říkají Američané

21.05.2018 20:55 Aktualizováno Washington - Spojené státy dnes označily za nesvobodné a nespravedlivé nedělní prezidentské volby…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama