Liberál Trudeau mění názor: Vstup bez povolení do Kanady není výhodou, prohlásil

Ottawa - V červenci přišlo přes hranici do Kanady 3100 migrantů, zatímco v červnu jich bylo něco přes 880. Liberální kanadský premiér Justin Trudeau dnes řekl, že dostat se do Kanady "proti předpisům" nikomu nepřinese žádnou výhodu. Příliv uprchlíků znepokojuje hlavně Quebek.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Kanada

"Kanada je otevřená a vstřícná. Ale říkám jasně, jsme také země práva. Není žádnou výhodou vstoupit do Kanady proti předpisům. Máme zde přísná imigrační a celní pravidla, která budeme uplatňovat. Nepochybujte o tom," řekl dnes před novináři premiér po jednání s předsedou irské vlády Leo Varadkarem.

V červenci přišlo přes hranici do Kanady 3100 migrantů. Všichni požádali o uprchlický status a byli zadrženi. Naprostá většina z nich směřovala do frankofonní provincie Quebec. Jsou mezi nimi především Haiťané, kteří se obávají dopadu imigrační politiky prezidenta Donalda Trumpa.

V Quebeku to vyvolává bouřlivou reakci. Ve městě Quebec se dnes konají shromáždění krajně pravicových skupin a také zastánců uprchlíků.

zdroj: YouTube

Trudeau přitom v lednu přivítal uprchlíky. Trump tehdy oznámil pozastavení příjmu uprchlíků a omezení vstupu lidem z několika zemí s muslimským obyvatelstvem. Trudeau tehdy na twitteru napsal: "Kanaďané vítají ty, kdo utíkají před pronásledováním, terorem a válkou. Naší silou je rozmanitost. Vítejte v Kanadě."

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump zastavil kontroverzní povolení dovážet sloní trofeje z Afriky

18.11.2017 12:38 Washington - Americký prezident Donald Trump "zmrazil" kontroverzní rozhodnutí vládních úřadů…

Terorismus je častější, přináší však méně obětí, uvádí statistika

18.11.2017 11:39 Aktualizováno New York - Statistiky amerického Institutu ekonomie a míru (IEP) nazvané Globální index terorismu…

Americká armáda vytvořila na obloze obří penis. Vedení zuří

18.11.2017 10:07 Washington - Příslušníci amerického námořního letectva si v rámci vzdušného cvičení zašprýmovali.…

Občanská válka v USA? Vlivný poradce hovoří o totální změně

18.11.2017 10:00 Aktualizováno NÁZOR - V americké Demokratické straně se šíří zvěsti o údajné občanské válce souběžně s tím, jak…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama