V San Diegu propukla smrtící epidemie žloutenky: 14 obětí, stovky nakažených

San Diego - Kalifornské město San Diego se potýká s epidemií žloutenky typu A. Nemoc si od začátku roku vyžádala již 14 mrtvých a přes 250 lidí skončilo v nemocnici.

Přidejte svůj názor

Vědci

Co do počtu mrtvých jde o největší epidemii žloutenky typu A, jakou americká střediska pro kontrolu nemocí zaznamenala. Předchozí epidemie, kterou v roce 2003 způsobila v Pensylvánii zelená cibule, si vyžádala tři oběti a přes 120 hospitalizovaných.

V San Diegu se od začátku roku objevilo více než 350 nakažených, z nichž 264 skončilo v nemocnicích. Počet případů začal prudce narůstat od začátku července. Nakaženými jsou převážně bezdomovci a narkomani, informovala dnes agentura AFP.

Úřadům se zatím nepodařilo najít zdroj nákazy, ať už jde o jídlo, pití nebo drogy. Virus žloutenky typu A se vylučuje stolicí a poté přenáší dotekem, kontaminovanou vodou, potravinami a znečištěnými předměty. Projeví se dva až sedm týdnů od nákazy.

Onemocnění v první fázi připomíná chřipku - teplota, nevolnost, bolest hlavy a břicha, celková slabost. V další fázi má pacient tmavou moč a světlou stolici, může se přidat svědění kůže. Příznaky někdy nemusí být přítomny a nemocného přivádí k lékaři až žluté zbarvení kůže a bělma oka.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bývalý šéf CIA promluvil. Největší nebezpečí pro USA není Putin ani Kim…

12.12.2017 10:49 Aktualizováno NÁZOR - Že Donald Trump má napjaté vztahy s tajnými službami, je poměrně známá věc. Není pochyb, že…

Za zkázou ponorky stojí korupce? Argentina má podezření na německé firmy

12.12.2017 10:32 Buenos Aires - Argentinský parlament vyšetřuje podezření z korupce v případě generální opravy…

Vánoční teror se naplnil: Terorista z New Yorku si vybral místo činu podle…

12.12.2017 09:44 Aktualizováno New York - V pondělí 11. prosince došlo v části Port Authority v New Yorku k útoku sebevražedným…

„Vytvoříme na Měsíci základnu pro mise na Mars,“ nařídil Trump

11.12.2017 23:24 Aktualizováno Washington – Šéf Bílého domu Donald Trump vydal nařízení o nové americké pilotované misi na Měsíc a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama