Maduro vrací úder: Venezuelské úřady vyšetřují sesazenou prokurátorku

Caracas - Venezuelské úřady začaly vyšetřovat sezazenou generální prokurátorku Luisu Ortegovou kvůli jejímu údajnému zapojení do korupčního schématu kolem ropných firem. Ortegová tento týden z Kostariky naopak z korupce obvinila nejvyšší představitele Venezuely včetně prezidenta.

Přidejte svůj názor

Korupce

"Ortegová věděla o korupčním systému fungujícím v těžařských firmách, které stát připravily o velké peníze," uvedl Tarek Saab, nástupce Ortegové ve funkci. Pro svá tvrzení ale nepředložil žádné důkazy.

Exprokurátorka kritizující režim prezidenta Nicoláse Madura, která kvůli obavám z možného uvěznění prchla ze země, na obvinění podle médií dosud nereagovala.

Ortegová v posledních měsících kritizovala venezuelskou vládu za brutální potlačování demonstrací i za nedemokratické a neústavní chování. Řekla mimo jiné, že ví o 37 soudních příkazech k propuštění politických vězňů, které nebyly vykonány.

Bývalá generální prokurátorka, kterou z funkce režim sesadil začátkem srpna, také hovořila o praktikách bezpečnostních složek. Poté z obavy o bezpečnost prchla i s manželem přes Kolubbii do Kostariky.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Terorismus je častější, přináší však méně obětí, uvádí statistika

18.11.2017 17:26 Aktualizováno New York - Statistiky amerického Institutu ekonomie a míru (IEP) nazvané Globální index terorismu…

Trump zastavil kontroverzní povolení dovážet sloní trofeje z Afriky

18.11.2017 12:38 Washington - Americký prezident Donald Trump "zmrazil" kontroverzní rozhodnutí vládních úřadů…

Americká armáda vytvořila na obloze obří penis. Vedení zuří

18.11.2017 10:07 Washington - Příslušníci amerického námořního letectva si v rámci vzdušného cvičení zašprýmovali.…

Občanská válka v USA? Vlivný poradce hovoří o totální změně

18.11.2017 10:00 Aktualizováno NÁZOR - V americké Demokratické straně se šíří zvěsti o údajné občanské válce souběžně s tím, jak…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama