Vylidněné Miami je městem duchů. Ti, kteří zůstali, se Irmy nebojí

Miami – Ulice pobřežního města na Floridě a oblíbeného letoviska zejí prázdnotou. Miami sice bude mít štěstí a přímo v cestě bouři nestojí, proto zdejší lidi nepostihl přímý příkaz k evakuaci. Přesto se většina uchýlila na doporučení vlády do bezpečí. Ti, kteří zůstali, si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak by jejich město vypadalo při případné apokalypse.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Miami

Jen pár hodin předtím, než bude platit zákaz vycházení, se pár dobrodruhů vydává do ulic. Sedí na pláži a dívají se na rozbouřené moře, vlny jsou vyšší a silnější. Právě vítr a voda jsou teď nepředvídatelné elementy, nejsilnější zbraně Irmy, která je považována za nejhorší cyklón poslední dekády.

„Tohle je situace ohrožující životy. Nikdy jsme nic podobného nezažili,“ oznámil v sobotu guvernér státu Rick Scott. Někteří uposlechli jeho rad a vydali se do bezpečnějších míst, čtvrtina obyvatel poloostrova se tak musela přesunout. Jenže se našlo i pár takových, kteří chtějí využít jedinečné příležitosti. Miami je nesmírně populárním mezi turisty, ve dne i v noci máte ulice plné lidí. Kdy jindy se by sám znovu naskytla příležitost procházet se městem bez přítomnosti dalších?

Pohled je to skutečně bizarní. Tiché mrakodrapy, kokosové palmy ohýbané větrem a opuštěné vysoké stavební jestřáby, které se točí sem a tam. „Není tady co dělat, obchody jsou zavřené, kino taky, náš hotel je plný reportérů,“ řekl Bill and Shelly Wimberlyovi, kteří se šli projít předtím, než vstoupí v platnost zákaz vycházení.

Na Miami Beach se přivázal polonahý muž bez trička ke sloupu, na pažích má růžové nafukovací rukávky. Hodlá tam zůstat, dokud se bouře nepřežene, přinejhorším by ho plovoucí rukávy zachránily před utonutím. Lidí se mu smějí, ale nikdo mu to nerozmlouvá. Osamoceně se po pláží prochází taky muž s detektorem kovu. Na dotaz reportérů, zda už něco objevil, odpověděl, že ani halíř. Na dalším místě je už ale trochu živěji. Skupinka lidí obklopila duchovního, který jim káže o konci světa.

Důvody lidí, proč zůstávají, jsou různorodé. Někteří mají pocit, že nemají kam jít, jiní to vnímají jako boží trest a bouře je pro ně tak životné zkouškou. Jiní si v podstatě přejí jen zažít ticho bez civilizačního hluku. Jediné, co totiž v Miami uslyšíte, je silný vítr a skřípání vysokých jestřábů. Nebe je zamračené, ale po ptácích ani stopa.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství, experimenty se smrtí. Debata o trestu smrti se vyostřuje

18.03.2018 00:01 NÁZOR - Na sklonku roku 1607 byl kovář jménem James Read odsouzen k oběšení za útok na úředníka…

Kennedy promluvil po smrti. Technici ozvučili projev, který nestačil…

17.03.2018 22:03 Aktualizováno Washington/Londýn - Technikům se po osmitýdenní práci podařilo ozvučit projev Johna F. Kennedyho,…

Putin mění Prahu v šiřitele ruského darebáctví, píše Foreign Policy

17.03.2018 21:50 Aktualizováno Washington/Praha - Ruský prezident Vladimir Putin vede podle amerického serveru The Foreign Policy…

Obří útok na uživatele facebooku: Firma pracující pro Trumpa zneužila…

17.03.2018 21:02 New York - List The New York Times upozornil na jeden z největších útoků na soukromí uživatelů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama