Dohoda s demokraty na imigračním zákonu? Trump informaci rázně popřel

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes popřel informace o dohodě s opozičními demokraty, která by vedla k rychlému přijetí zákona chránícího před vyhoštěním dětské přistěhovalce.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Trump začátkem září rozhodl o zrušení programu známého pod zkratkou DACA, který zavedl jeho předchůdce Barack Obama k ochraně mladých imigrantů. Trump vyzval Kongres, aby během půlročního přechodného období přijal zákon, který bude situaci řešit místo zrušeného prezidentského výnosu.

"Shodli jsme se, že rychle vtělíme ochranu (poskytovanou) DACA do zákona a budeme pracovat na zákonném balíčku týkajícím se bezpečnosti hranic, nikoli zdi, což je přijatelné pro obě strany," uvedli po pracovní večeři v Bílém domě lídři demokratů ve Sněmovně reprezentantů a v Senátu Nancy Pelosiová a Chuck Schumer.

Demokraté dlouhodobě považují stavbu a financování hraniční zdi za nepřijatelné a vyhlašují, že Trumpovu snahu získat peníze z federálního rozpočtu zablokují. Část komentátorů se přitom domnívá, že prezident zrušil výnos o DACA proto, aby výměnou za jeho uzákonění v Kongresu získal demokratickou podporu pro stavbu zdi.

Trump dnes na twitteru napsal, že jakýkoli krok ve prospěch dětských migrantů bude muset být doplněn opatřeními, která zabezpečí americkou hranici. "Žádná dohoda o DACA včera (ve středu) večer uzavřena nebyla. Výměnou za souhlas bude muset být schválena masivní ochrana hranic," uvedl prezident, aniž zmínil stavbu zdi.

Zatímco několik nejmenovaných představitelů Bílého domu přitom podle agentury Reuters potvrdilo verzi Pelosiové a Schumera o tom, že zákon o mladých přistěhovalcích by se mohl projednávat nezávisle na zdi, Trumpova mluvčí Sarah Huckabeeová Sandersová to zpochybnila. "Jednalo se sice o DACA a bezpečnosti hranic, k dohodě o vynechání zdi (z návrhu zákona) ale rozhodně nedošlo," napsala na twitteru.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zřícení lávky v Miami? Dle komise nebyly trhliny vážné, za tři hodiny…

17.03.2018 17:55 Miami - Stavební dozor lávky pro pěší, která se ve čtvrtek zřítila v Miami na Floridě, objevil dva…

Nový americký zákon o Tchaj-wanu? Čína je z toho na mrtvici

17.03.2018 16:41 Peking/Washington - Nový americký zákon, který v pátek podepsal prezident Donald Trump, umožňuje…

Kennedy promluvil po smrti. Technici ozvučili projev, který nestačil…

17.03.2018 08:52 Washington/Londýn - Technikům se po osmitýdenní práci podařilo ozvučit projev Johna F. Kennedyho,…

Trump ve válce s agenty: Náměstek ředitele FBI dostal okamžitou výpověď

17.03.2018 07:33 Washington - Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions propustil z FBI Andrewa McCabea, který…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama