Podvodník Shkreli chtěl testovat DNA Clintonové, soudkyně ho poslala do vazby

New York - Bývalý šéf jedné farmaceutické společnosti Martin Shkreli (34) půjde za mříže kvůli výhrůžce na adresu Hillary Clintonové. U veřejnosti neoblíbený podnikatel začátkem září na facebooku nabídl 5000 dolarů za pramen jejích vlasů, za což jej soudkyně ve středu poslala do vazby, neboť podle ní představuje nebezpečí pro veřejnost. Za mřížemi bude čekat na to, až soud v lednu stanoví výši jeho trestu v kauze podvodu.

Přidejte svůj názor

Hillary Clintonová

Někdejší šéf společnosti Retrophin byl v srpnu usvědčen, že podvedl investory a okrádal svou bývalou firmu, aby jejími financemi vyplatil investorům zpět peníze. Během tohoto procesu, který trvá od roku 2015, mu byl soudem umožněn pobyt na svobodě výměnou za kauci pět milionů dolarů.

Teď ale Shkreli míří do vazby kvůli své výzvě na facebooku. Shkreliho právníci se sice odvolávali na ústavní dodatek chránící svobodu projevu a tvrdili, že slova byla míněna v nadsázce a že je smazal. Shkreli doprovodil výzvu dovětkem naznačujícím, že mu jde o testování DNA Clintonové.

"Toto je výzva k násilnému útoku za nabídku peněz. Na to se ochrana prvního dodatku nevztahuje," uvedla newyorská soudkyně Kiyo Matsumotová, podle níž není na Shkreliho výzvě nic humorného.

Shkrelimu se ve Spojených státech poprvé dostalo negativní veřejné publicity v roce 2015, kdy jako generální ředitel společnosti Turing Pharmaceuticals získal práva na prodej medikamentu na léčbu infekcí Daraprim a vzápětí zvýšil jeho cenu o 5000 procent.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se před odletem z USA setkal s generálním tajemníkem OSN i krajany

20.09.2017 17:46 New York – Návštěva Miloše Zemana v USA se chýlí ke konci. Dnes v New Yorku jednal s generálním…

Zeman se konečně dočkal: Ovčáček zveřejnil jeho fotografii s Trumpem

20.09.2017 17:41 Aktualizováno New York – Prezident Miloš Zeman se v USA setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho…

Jaký bude osud jaderné smlouvy s Íránem? Trump se už rozhodl

20.09.2017 17:38 New York – Šéf Bílého domu Donald Trump se už rozhodl, zda Spojené státy odstoupí od mezinárodní…

Od čtvrtka začíná platit smlouva CETA, v obchodu mezi EU a Kanadou padnou…

20.09.2017 17:20 Brusel - Rozsáhlá hospodářská a obchodní dohoda mezi Evropskou unií a Kanadou označovaná jako CETA…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama