Trump připravil nová protiimigrační opatření. Vyvolají opět rozruch?

Washington - Americký prezident Donald Trump by měl zveřejnit nová protiimigrační opatření, jimiž hodlá nahradit zákaz udělování víz občanům šesti převážně muslimských zemí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump, 45. prezident USA

Platnost Trumpova kontroverzního výnosu z března končí dnes a prezident se jej podle médií chystá nahradit přesněji zacílenými omezeními, která mu doporučilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

"Úřadující ministryně doporučila kroky, které jsou tvrdé a šité na míru, včetně cestovních omezení a rozšířeného prověřování pro určité země," řekl podle agentury AP poradce ministryně Elaine Dukeové Miles Taylor. Kterých zemí se budou nová opatření týkat, úřad nesdělil.

Trump by podle AP mohl s prohlášením vytyčujícím novou protiimigrační strategii vystoupit již dnes, žádné oficiální informace to však nepotvrzují.

Doporučení ministerstva zohledňují například to, zda jednotlivé země vydávají biometrické pasy či sdílejí informace o trestní minulosti či teroristických vazbách svých občanů. Americké úřady se v průběhu platnosti dosavadního zákazu obrátily na řadu potenciálně rizikových zemí a ty, které nespolupracovaly, se mohou ocitnout na novém seznamu.

Březnový výnos zakázal občanům Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Súdánu a Sýrie na 90 dní vstup do USA a na 120 dní znemožnil vstup do země lidem odkudkoli na světě, kteří by mohli být uznáni jako uprchlíci. Nařízení zdůvodnil jako prevenci před teroristickými útoky, část americké společnosti jej však odmítala akceptovat jako diskriminaci na základě víry.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Torontu najela dodávka do chodců. Devět mrtvých

23.04.2018 23:17 Aktualizováno Toronto - V Torontu dnes najel řidič dodávky do lidí a devět jich zabil. Dalších 16 jich bylo při…

Americká policie dopadla nahého maniaka, která v neděli střílel v kavárně

23.04.2018 22:05 Aktualizováno Nashville - Americká policie dnes dopadla muže podezřelého z nedělní vraždy čtyř lidí v kavárně…

Ministři G7: budeme sledovat škodlivé kroky Ruska

23.04.2018 19:56 Ottawa - Ministři zahraničí sedmi velkých světových ekonomik (G7) vytvoří pracovní skupinu, která…

Čína versus USA: Boj o Tchaj-wan bude něco jiného než bombardování Sýrie

23.04.2018 18:50 Peking - Tento týden proběhlo největší čínské námořní cvičení. Jeho námětem byla obrana a protiútok…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama