Konečná hrozba? Pokud nepřestane KLDR testovat zbraně, USA je zničí

Washington – Svět se pomalu ztrácí ve výhružkách, které si spolu vyměňují Donald Trump a Kim Čong-Un, ale možná jsme už dosáhli finální fáze. Spojené státy nyní tvrdí, že pokud vojenské zpravodajství potvrdí, že KLDR chystá vystřelit raketu do jižního Pacifického oceánu se cílem ji nechat vybouchnout, aby svět přesvědčil o své nukleární nadřazenosti, pak Washington nemá jinou možnost, než ji zničit. I kdyby to znamenalo válku.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Propagační plakát ze základní školy v Severní Korei (stephan)

Spojené státy postupně docházejí k názoru, že válka s miliony mrtvých je sice nepřípustná, ale mnohem horší by byla Severní Korea s jadernými hlavicemi na mezikontinentálních raketách. Pokud sankce nepomohou a Pchjongjang bude dál pokračovat ve svých provokacích, brzo bude hrozit, že KLDR použije oceán jako svoje testovací území pro nukleární zbraně, což odporuje mezinárodní Smlouvě o omezení jaderných zkoušek.

Od roku 1963 sice klesá radioaktivní zamoření planety, ale pořád nemáme ovzduší čisté. Odborní na bezpečnost Harry Kazianis se zabývá situací na Korejském poloostrově už několik let, přesto říká, že se v žádném případě nedá předpovědět, jakou reakci bude režim mít. Podle něj stojíme před mnoha hrozbami, který nám nedovolí přijmout nukleární Severní Koreu.

V první případě si musíme uvědomit, že nezastavení severokorejského jaderného programu znamená, že všechny státy včetně Íránu můžou beztrestně vyvíjet technologii, u které se zavázali, že ji mít nebudou. Dále na severokorejské výrobky není spolehnutí a dříve či později může dojít k fatální nehodě, kdy raketa může přeletět obydlený prostor, kde omylem detonuje. A za třetí, Spojené státy už budou navždy pod strachem, že na ně Kim Čong-Un odpálí raketu.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA věnují Libanonu vojenskou pomoc za 120 milionů dolarů

13.12.2017 20:55 Bejrút - USA poskytnou Libanonu vojenskou pomoc za 120 milionů dolarů (2,6 miliardy Kč), aby…

Přesun americké ambasády do Jeruzaléma může trvat i tři roky

13.12.2017 19:49 Washington/Jeruzalém - Přesun amerického velvyslanectví z Tel Avivu se možná nestihne za tři roky,…

Mučení vězňů na Guantánamu pokračuje, burcuje OSN

13.12.2017 19:00 Ženeva - Jeden z vězňů zadržovaných na americké vojenské základně Guantánamo je nadále vystaven…

Temná minulost nového velvyslance USA v Česku? Byl zapleten do aféry…

13.12.2017 16:15 Praha - Prezident Miloš Zeman 6.prosince převzal pověřovací listiny nového amerického velvyslance…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama