Nejméně šest Trumpových poradců užívalo soukromý e-mail

Washington - Dle informací list The New York Times nejméně šest blízkých poradců amerického prezidenta Donalda Trumpa využívalo ke služebním účelům soukromý e-mail. Nikdo z nich se na dotazy médií k tomuto tématu nevyjádřil, jde přitom o citlivé téma.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bílý dům, Washington D.C., USA

Vedle prezidentova zetě Jareda Kushnera šlo například o bývalého vrchního stratéga Stephena Bannona, někdejšího personálního šéfa Bílého domu Reince Priebuse či Ivanku Trumpovou.

Kushner byl prvním Trumpovým spolupracovníkem, u něhož o víkendu média na používání soukromé schránky upozornila. Jeho advokát vzápětí přiznal, že od ledna do srpna takto manžel prezidentovy dcery Ivanky odeslal téměř stovku e-mailů. Většinou prý šlo o přeposílání novinových článků či politických komentářů. NYT uvedl, že dalšími lidmi provozujícími tuto praxi byli poradci Gary Cohn a Stephen Miller.

Donald Trump z e-mailové aféry učinil jedno z hlavních témat loňské prezidentské kampaně, když vytrvale kritizoval Hillary Clintonovou.

Případem se zabýval Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který označil používání soukromého poštovního účtu za krajně neodpovědné, nikoli ale trestné. Šéf FBI informoval veřejnost o pokračujícím vyšetřování Clintonové jen několik dní před listopadovými volbami, čímž podle ní ovlivnil výsledek hlasování v její neprospěch.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina zadržených imigrantů už byla v minulosti odsouzena za trestné činy…

21.02.2018 17:30 Washington - Americký prezident Donald Trump postavil svoji politickou kariéru na přísnějším…

Zemřel známý duchovní Graham. Radil prezidentům USA, kázal i v ČSSR

21.02.2018 16:56 Aktualizováno New York - Dnes ráno místního času (odpoledne SEČ) zemřel ve svém domě v Montreatu v Severní…

V Torontu zemřela vdova po Tomáši Baťovi mladším, bylo jí 91 let

21.02.2018 16:40 Aktualizováno Toronto/Zlín - V noci na dnešek v Torontu zemřela Sonja Ingrid Baťová, vdova po Tomáši Baťovi…

Politologové změnili žebříček: Buchanan už není nejhorší prezident USA

21.02.2018 10:58 Washington - James Buchanan, který stál v čele USA těsně před občanskou válkou Severu proti Jihu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama