Lže vláda o masakru ve Vegas? Konspirační teoretici prý odhalili motiv střelce Paddocka

Las Vegas – Policie stále pátrá po motivu Stephena Paddocka, střelce, který v Las Vegas zabil nejméně 59 lidí a dalších asi 500 zranil. Úřady přiznávají, že stále neví, proč ke krveprolití došlo. Konspirační teoretici ale mají jasno.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Las Vegas

Není jasné, proč Stephen Paddock vzal do hotelu v Las Vegas celý arzenál zbraní a použil je, aby střílel do asi třicetitisícového davu. Internetoví konspirátoři se však domnívají, že odpověď znají, informuje server The Independent.

Policie přiznala, že nemá tušení, proč Paddock provedl útok, nebo zda plni „nějaký vyšší cíl“. „Nemáme ponětí o tom, jaký je jeho systém víry," řekl šerif oblasti Clark Joseph Lombardo. „Nemůžu se dostat do mysli psychopata,“ dodal.

Kde policie tápe, nastupují konspirační teoretici, kteří jsou dychtiví, aby dokázali, že motiv střelce znají. Někteří přiznávají, že neznají celou pravdu, ale věří, že příběh o střelbě je „větší" a že veřejnost není plně informována. Jiní zašli až tak daleko, že naznačují, že nalezli skutečný důvod, proč k útoku došlo.

Americký rozhlasový moderátor a bývalý senátor Joe Walsh například naznačil, že v celém příběhu se skrývá něco, co oficiálně nebylo vysvětleno, a že je to špatné. V konzervativním magazínu National Review pak vyšla zpráva s titulkem „Na základě prvních zpráv, je střelba Las Vegas velmi, velmi zvláštní“. Magazín se také ptá na to jak se Paddock dostal k tak velkému množství zbraní, poukazuje na skutečnost, že jeho otec byl osobou hledanou FBI kvůli násilnému incidentu a byl dopaden právě v Las Vegas. Zmiňuje i potenciální spojení s Islámským státem.

Další zprávy se ptají, zda nebylo střelců více. Prvotní informace totiž mluvily o tom, že by v Las Vegas mohlo útočit více ozbrojenců. Zřejmě to bylo důsledkem zmatku během útoku. Videozáznamy, které se objevily na internetu, údajně dokazují, že střílelo více lidí. Podle expertů jde ale jen o iluzi způsobenou ozvěnou.

Pravicový konzervativec, konspirační teoretik, moderátor a správce serveru Infowars Alex Jones naznačil, že Paddock se dopustil zvěrstva, protože byl jednak levičák a také džihádista. Řekl, že „stejně jako tolik jiných, kteří konvertovali k islámu, byl tak rozzloben kvůli Trumpovi a všemu, co se děje, že šel ven a provedl tento útok“.

Zmínil také, že útok mohl být spojen s propuštěním hráče amerického fotbalu a herce Orenthala Jamese (OJ) Simpsona, kterého soud v roce 2008 odsoudil ke 33 letům za loupežné přepadení, z vězení Nevady. Ten se na svobodu dostal jen několik hodin před střelbou. Toto načasování je užitečné, protože znamená, že se média byla připravena a zajistila, že masakr získal největší možnou pozornost, myslí si Jones.

Kromě toho uvedl, že útok mohl být spojen se stým výročím ruské revoluce, a naznačil, že levicové skupiny by si mohly připomínat tuto událost teroristickými útoky. „Zdá, že mu někdo pomohl, a viděli jsme, že 1. října došlo ke 100. výročí bolševické revoluce. Předpokládal jsem, že od 1. října přijdou teroristické útoky," řekl v televizním pořadu Real News.

K útoku se sice přihlásil Islámský stát, který uvedl, že střelec před několika měsíci konvertoval k islámu, experti ale tuto zprávu zpochybnili. Zatím nebyly odhaleny ani jiné politické názory vraha, ani náznaky, že by šlo o útok spojený s výročím Velké říjnové socialistické revoluce, dodává The Independent. 

Vstupte do diskuze (23)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útočník u Nashvillu vystřílel kavárnu. Čtyři mrtví a čtyři zranění

22.04.2018 18:03 Aktualizováno Nashville (USA) - Čtyři lidé zemřeli a další čtyři byli zraněni při noční střelbě v kavárně u města…

Bílý dům je skeptický ke slibům Kim Čong-una

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Washington - Bílý dům se staví skepticky k oznámení Severní Koreje o plánech na zmrazení zkoušek…

Mladý Američan si prošel peklem. Pokousal ho medvěd, had i žralok

22.04.2018 13:51 Havaj - Štěstí v neštěstí má Američan Dylan McWilliams. Do mladého sportovce se totiž za méně než…

Dvě mouchy jednou ranou? V Brazílii vznikl netradiční způsob obživy

22.04.2018 10:55 Recife - Obyvatelé předměstí Recife, brazilského města dlouhodobě strádajícího kvůli znečištění…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama