Trumpovy sexuální eskapády v Moskvě? Bývalý agent MI6 vypovídal v ruské kauze

Washington - Vyšetřovací tým Roberta Muellera vyslechl bývalého agenta brtiské MI6 Christophera Steela, který loni informoval americkou kontrašpionáž o údajném kompromitujícím materiálu na budoucího prezidenta Donalda Trumpa.

Přidejte svůj názor

Robert Mueller (exšéf FBI)

Muellera pověřilo vyšetřováním ruského vlivu na prezidentské volby v USA americké ministerstvo spravedlnosti. O jeho činnosti nebo o výsledcích jeho práce proniklo na veřejnost jen minimum informací.

Podle Steela má ruská tajná služba důkazy o sexuálních dobrodružstvích Trumpa v moskevském hotelu a o tajných schůzkách jeho spolupracovníků s ruskými činiteli. Tvrzení je nepodložené a neprověřené a většina médií je odmítla publikovat. Web BuzzFeed ale v lednu všech 35 stran kompromitujícího materiálu zveřejnil.

Přestože sám Trump označil Steeleho informace za vymyšlené nesmysly, experti na tajné služby se shodují v názoru, že má bývalý agent bezúhonnou pověst zkušeného profesionála.

O kontakt s britským špionem se podle Reuters opakovaně pokoušel i senátní výbor pro zpravodajské služby. Podle jeho předsedy Richarda Burra se ale Steele nikdy nedostavil. "O důvěryhodnosti Steelovy složky výbor nemůže rozhodnout, protože nemá informace o jeho zdrojích ani objednatelích," řekl Burr.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Floridský útočník Cruz poprvé předstoupil před soud

19.02.2018 21:32 Washington - Nikolas Cruz, který minulý týden ve střední škole ve floridském Parklandu zastřelil…

Dvanáctiletý Mexičan naboural auto plné dětí, pět jich zemřelo

19.02.2018 20:40 Mexiko - Dvanáctiletý mexický chlapec nezvládl řízení auta plného školáků na okraji metropole…

Kreml zlostně reaguje na americké obvinění 13 Rusů

19.02.2018 13:36 Moskva - Kreml dnes vydal oficiální reakci na páteční americké obvinění 13 Rusů a tří ruských firem…

Spolužáci obětí z Parklandu svolali pochod proti zbraním. Studentka to…

19.02.2018 11:49 Aktualizováno Miami/Washington - Studenti z floridské střední školy, kde Nicolas Cruz (19) minulý týden ve středu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama