Trumpovy sexuální eskapády v Moskvě? Bývalý agent MI6 vypovídal v ruské kauze

Washington - Vyšetřovací tým Roberta Muellera vyslechl bývalého agenta brtiské MI6 Christophera Steela, který loni informoval americkou kontrašpionáž o údajném kompromitujícím materiálu na budoucího prezidenta Donalda Trumpa.

Přidejte svůj názor

Robert Mueller (exšéf FBI)

Muellera pověřilo vyšetřováním ruského vlivu na prezidentské volby v USA americké ministerstvo spravedlnosti. O jeho činnosti nebo o výsledcích jeho práce proniklo na veřejnost jen minimum informací.

Podle Steela má ruská tajná služba důkazy o sexuálních dobrodružstvích Trumpa v moskevském hotelu a o tajných schůzkách jeho spolupracovníků s ruskými činiteli. Tvrzení je nepodložené a neprověřené a většina médií je odmítla publikovat. Web BuzzFeed ale v lednu všech 35 stran kompromitujícího materiálu zveřejnil.

Přestože sám Trump označil Steeleho informace za vymyšlené nesmysly, experti na tajné služby se shodují v názoru, že má bývalý agent bezúhonnou pověst zkušeného profesionála.

O kontakt s britským špionem se podle Reuters opakovaně pokoušel i senátní výbor pro zpravodajské služby. Podle jeho předsedy Richarda Burra se ale Steele nikdy nedostavil. "O důvěryhodnosti Steelovy složky výbor nemůže rozhodnout, protože nemá informace o jeho zdrojích ani objednatelích," řekl Burr.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Manhattanu útočil sebevražedný atentátník, měl na sobě bombu s dráty

11.12.2017 15:42 Aktualizováno New York - Policie musela reagovat na zprávy o výbuchu na autobusovém nádraží na Manhattanu v…

Maduro vymyslel nový trik, jak se zbavit opozice

11.12.2017 15:31 Aktualizováno Caracas - Venezuelský prezident Nicolás Maduro přišel s dalším kontroverzním prohlášení. Hlavní…

Zeman v Lánech zakončuje své schůzky s kandidáty na ministry

11.12.2017 14:33 Lány - Prezident Miloš Zeman přijal dnes na zámku v Lánech kandidáta na ministra školství Roberta…

Teroristé jsou tu! Islámský stát přišel! Muž napadl baseballovou pálkou…

11.12.2017 13:49 Aktualizováno St. Thomas - "Máme tu teroristy! Je to ISIS!" Tato slova řval smyslů zbavený muž z městečka Saint…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama