Šéf Pentagonu naléhavě vyzývá armádu, aby byla připravená na válku se Severní Koreou

Washington – Ministr obrany USA Jim Mattis řekl prezidentovi Donaldu Trumpovi a jeho vrcholným generálům na schůzi v Bílém domě, že chce v případě KLDR „mnohem podniknout rychleji" vojenské možnosti. Jeho slova cituje server Politico.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

U.S.Army

Mattis v pondělí vyzval vojenské představitele, aby byli „připraveni" na vojenskou možnost vypořádání se se Severní Koreou v případě, že by diplomacie selhala. Navazuje tak na nedávné slova Trumpa, který prohlásil, že při jednání s Pchjongjangem „bude fungovat jen jedna věc". Zjevně tak narážel na možné použití síly k vyřešení sporu kolem jaderných a raketových testů KLDR.

„Právě teď je cesta hledána diplomaticky, máme tu ekonomické sankce, které se snaží dostat Severní Koreu pryč z této cesty," řekl Mattis po projevu na každoročním sjezdu Asociace armády Spojených států ve Washingtonu. „Co nás čeká v budoucnosti? Ani vy, ani já to nemůžeme říci, takže je tu jedna věc, kterou může americká armáda udělat. Musíme být připraveni a zajistit, že budeme mít vojenské možnosti, které by náš prezident mohl v případě potřeby využít.“

Před Mattisovým pondělím vystoupením Trump  tweetoval: „Naše země se 25 let neúspěšně pokouší jednat se Severní Koreou, které dala miliardy dolarů - a nedostala nic. Tato politika nefungovala!"

Nicméně Mattis, který hovořil k publiku tvořenému vojáky všech hodností a vedoucích pracovníků obranného průmyslu, zdůraznil pokračující diplomatické snahy mezinárodního společenství s cílem odvrátit krizi a ukončit raketový a jaderný program Severní Koreje.

„Kolikrát jste viděli jednomyslné hlasování Rady bezpečnosti OSN? Nyní se to stalo dvakrát, pokud jde o sankce na Severní Koreu," připomněl. „Mezinárodní společenství promluvilo, ale také to znamená, že americká armáda musí být připravena."

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo je největší nepřítel USA? Budete překvapeni

27.04.2018 10:32 Kdo je největší nepřítel Spojených států? Rusko? Čína? Nebo snad Írán? Ne, je to jejich dluh a ten…

Kalifornie je otřesena kauzou sériového vraha, při pátrání pomohl i…

27.04.2018 10:15 Sacramento - Muž obviněný ze série vražd a znásilnění v Kalifornii byl po mnoha letech marného…

Jak se bránit útokům autem? Takhle to dělají v zahraničí

27.04.2018 09:15 Toronto - Nedávné tragické události z kanadského Toronta opět ukázaly, že vražedné útoky za pomocí…

Právo na sex? Útok v Torontu odhalil zvrácené myšlení generace incelů

27.04.2018 08:06 Aktualizováno NÁZOR – Pondělní útok dodávkou v Torontu, který zabil 10 lidí a dalších 13 zranil, šokoval a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama