Šéf Pentagonu naléhavě vyzývá armádu, aby byla připravená na válku se Severní Koreou

Washington – Ministr obrany USA Jim Mattis řekl prezidentovi Donaldu Trumpovi a jeho vrcholným generálům na schůzi v Bílém domě, že chce v případě KLDR „mnohem podniknout rychleji" vojenské možnosti. Jeho slova cituje server Politico.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

U.S.Army

Mattis v pondělí vyzval vojenské představitele, aby byli „připraveni" na vojenskou možnost vypořádání se se Severní Koreou v případě, že by diplomacie selhala. Navazuje tak na nedávné slova Trumpa, který prohlásil, že při jednání s Pchjongjangem „bude fungovat jen jedna věc". Zjevně tak narážel na možné použití síly k vyřešení sporu kolem jaderných a raketových testů KLDR.

„Právě teď je cesta hledána diplomaticky, máme tu ekonomické sankce, které se snaží dostat Severní Koreu pryč z této cesty," řekl Mattis po projevu na každoročním sjezdu Asociace armády Spojených států ve Washingtonu. „Co nás čeká v budoucnosti? Ani vy, ani já to nemůžeme říci, takže je tu jedna věc, kterou může americká armáda udělat. Musíme být připraveni a zajistit, že budeme mít vojenské možnosti, které by náš prezident mohl v případě potřeby využít.“

Před Mattisovým pondělím vystoupením Trump  tweetoval: „Naše země se 25 let neúspěšně pokouší jednat se Severní Koreou, které dala miliardy dolarů - a nedostala nic. Tato politika nefungovala!"

Nicméně Mattis, který hovořil k publiku tvořenému vojáky všech hodností a vedoucích pracovníků obranného průmyslu, zdůraznil pokračující diplomatické snahy mezinárodního společenství s cílem odvrátit krizi a ukončit raketový a jaderný program Severní Koreje.

„Kolikrát jste viděli jednomyslné hlasování Rady bezpečnosti OSN? Nyní se to stalo dvakrát, pokud jde o sankce na Severní Koreu," připomněl. „Mezinárodní společenství promluvilo, ale také to znamená, že americká armáda musí být připravena."

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brazilská policie neúmyslně zabila španělskou turistku

23.10.2017 20:19 Rio de Janeiro - V Brazílii došlo k tragickému incidentu. Tamní policie dnes ve favele Rocinha,…

Trump nenavštíví demilitarizované pásmo mezi Severní a Jižní Koreou

23.10.2017 19:24 Washington - Během své listopadové cesty po Asii americký prezident Donald Trump nenavštíví…

Tillerson nečekaně navštívil Kábul, CIA rozšíří své tajné operace v…

23.10.2017 16:25 Aktualizováno Kábul - Americký šéf diplomacie Rex Tillerson dnes přicestoval do Afghánistánu na neohlášenou…

Záhadný atentát na J. F. Kennedyho: Dozvíme se, jak to doopravdy bylo?

23.10.2017 15:30 Washington - Americký prezident všechny překvapil, rozhodl se, že zpřístupní veřejnosti tajné a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama